Reklama

Reklama

Ekslibrisami oznaczyli biblioteki

Opublikowano: 28 maja 2019 12:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozstrzygnięto XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ekslibris – oznacz bibliotekę”, który zorganizowały Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie i Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2019.

Reklama

Konkurs skierowany był do uczniów kl. I – VIII szkół podstawowych powiatu kutnowskiego. Ekslibris to artystyczna nalepka z imieniem
i nazwiskiem lub godłem właściciela umieszczana na wewnętrznej stronie okładki; inaczej księgoznak, znak własnościowy. Zadaniem uczniów było narysowanie ekslibrisu, którym można by oznaczyć księgozbiór biblioteki. Uczniowie mogli narysować ekslibris dla wybranej przez siebie biblioteki – szkolnej, publicznej, pedagogicznej. Mogli również wykonać ekslibris swojego domowego księgozbioru. Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Kutno i Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie.

Do konkursu zgłoszono 73 prace z 12 szkół powiatu kutnowskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie, Szkoła Podstawowa im. generała Władysława Andersa w Nowem, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Byszewie, Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach, Szkoła Podstawowa im.37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. księcia Józefa Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Micinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie.

Prace w dniu 22 maja oceniła komisja w składzie: Anna Góra – Kutnowski Klub Origami “Kwadracik”, Paulina Garstka – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie, Agnieszka Mikołajczyk – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kutnie, Beata Paluchowska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, IV - VI i VII - VIII. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie 27 maja.

W kategorii klas I – III nagrody otrzymali Kacper Twardowski (SP w Strzelcach), Gracjan Kruszyna (SP w Nowem), Kinga Klimczak (SP w Micinie), Paweł Jaworski (SP w Micinie), Alan Bobrowski (SP nr 9 w Kutnie). Wyróżnienia otrzymały Lena Polańczyk (SP nr 9 w Kutnie), Klementyna Stasiak (SP nr 6 w Kutnie), Blanka Gałecka (SP w Micinie).

W kategorii klas IV – VI nagrodzono Martę Łąpieś (SP w Pleckiej Dąbrowie), Gracjana Piaseckiego (SP w Byszewie), Franciszka Szlozera (SP w Strzelcach), Wiktorię Klimczak (SP w Micinie), Kacpra Morawskiego (SP nr 9 w Kutnie). Wyróżnienia otrzymali Dawid Michalski (SP w Strzelcach), Karolina Ziółkowska (SP w Grabowie), Kornel Florczak (SP w Byszewie), Marta Szczodrowska (SP nr 5 w Kutnie), Martyna Bielawska (SP nr 9 w Kutnie), Oliwia Sobolewska (SP w Micinie).

W kategorii klas VII – VIII nagrodzono Martę Czerwińską (SP w Byszewie), Maksymiliana Frydrysiaka (SP nr 9 w Kutnie), Jakuba Jóźwiaka (SP nr 9 w Kutnie), Paulinę Matczak (SP w Strzelcach), Macieja Gałązkę (SP w Strzelcach), Magdalenę Żukowską (SP w Strzelcach).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)