Reklama

Emerytka walczy ze szpitalem

Opublikowano:
Autor:

Emerytka walczy ze szpitalem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Suchej nitki na kutnowskim szpitalu nie zostawia emerytka z Kutna, Elżbieta Krawczyk. Kobieta twierdzi, że w lecznicy odmówiono jej zabiegu artroskopii, mimo, że miała skierowane i cierpi na zmiany zwyrodnieniowe prawego kolana. - Czas skończyć z samowolą lekarzy - mówi kutnianka, która o sprawie poinformowała już łódzkiego Rzecznika Praw Pacjenta.

Elżbieta Krawczyk przez 35 lat pracowała w zawodzie pielęgniarki. Tym bardziej niezrozumiała jest dla niej bezduszność białego personelu w kutnowskiej lecznicy.

- Jestem już po siedemdziesiątce. W moim wieku zmiany zwyrodnieniowe stawów są normalne. Te dolegliwości bardzo jednak dokuczają - opowiada kutnianka. - W ubiegłym roku ortopeda-traumatolog z mojej przychodni dał mi skierowanie do szpitala na artroskopię. Wcześniej miałam wykonany szereg badań. Mimo skierowania na oddziale ortopedycznym w szpitalu usłyszałam, że moje skierowanie jest ważne w całej Polsce, ale nie w Kutnie.

Nie pomogły interwencje u dyrekcji placówki. Lekarze pracujący w lecznicy uznali, że emerytka potrzebuje kolejnego skierowania... tym razem od specjalisty ze szpitala.

- Przecież to jakiś absurd - podkreśla kobieta, która poskarżyła się na kutnowski szpital rzecznikowi praw pacjenta. - Inne szpitale w Polsce chciały mi wykonać zabieg bez dodatkowych dokumentów. Nie rozumiem takiego postępowania lekarzy.

Marian Sikora, dyrektor ds. lecznictwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, jest oszczędny w komentarzach.

- Złożyliśmy stosowne wyjaśnienia w tej sprawie rzecznikowi praw pacjenta. Mamy nadzieję, że one wystarczą - mówi.

Pani Elżbieta liczy, że rzecznik praw pacjenta, udzieli odpowiedzi na jej korzyść. Zachęca innych mieszkańców do walki o swoje prawa. - Nie możemy się godzić na to, aby pacjent był traktowany jak przedmiot - mówi emerytka.

Warto dodać, że w ubiegłym roku do rzecznika oraz Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych poskarżyło się na kutnowski szpital tylko kilka osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE