Reklama

Feralne przejście do poprawki? Radny alarmuje: piesi nie mogą czuć się tutaj bezpieczni

Opublikowano:
Autor:

Feralne przejście do poprawki? Radny alarmuje: piesi nie mogą czuć się tutaj bezpieczni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu doszło tu do potrącenia mężczyzny, nie było to zresztą pierwsze groźne zdarzenie w tym rejonie. Radny Robert Feliniak zwraca się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza, w okolicach mostu.

Jak argumentuje rajca, z przedmiotowego przejścia dla pieszych korzysta wielu mieszkańców, którzy tą drogą chodzą do pobliskiego marketu oraz do przychodni, w trakcie dnia korzystają z niej także dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4.

- Samochody, które poruszają się od strony wiaduktu w stronę rodna stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku - alarmuje rajca.

Warto przypomnieć, że 18 listopada na tym właśnie przejściu doszło do wypadku z udziałem pieszego. Potrącony przez osobówkę mężczyzna został przewieziony do kutnowskiego szpitala. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Pieszy po zmroku, a w szczególności podczas opadów deszczu jest bardzo słabo widoczny. W związku z powyższym proponuje wykonać dodatkowe oświetlenie punktowe samego przejścia oraz montażu dodatkowego oznakowania, np. pulsującego światła, bądź azyli dla pieszych - wnioskuje radny Robert Feliniak.

Czy jego pomysł zyska aprobatę włodarzy? Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE