Reklama

Reklama

Ferie w oliwkowym berecie. Terytorialsi mają ofertę skierowaną do uczniów i nauczycieli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ferie w oliwkowym berecie. Terytorialsi mają ofertę skierowaną do uczniów i nauczycieli - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz kolejny Wojska Obrony Terytorialnej przygotowały ofertę szkoleń dopasowanych do terminu ferii zimowych. 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej opracowała program szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”, tak aby szkolenie nie odbywało się kosztem nauki. To oferta skierowana dla dorosłych uczniów oraz nauczycieli, którzy zimową przerwę w nauce mogą wykorzystać na szkolenie podstawowe, które jest przepustką do WOT.

Reklama

Dla kolejnych ochotników, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi łódzkich terytorialsów, to szkolenie rozpocznie się już 12 grudnia. Kandydaci zostaną zaewidencjonowani, otrzymają wyposażenie i odbędą szkolenia stanowiskowe. Zasadnicza część szkolenia odbędzie się natomiast w styczniu, w terminie ferii zimowych, a jego zwieńczeniem będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT, a cały cykl szkolenia terytorialsów trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych w dni wolne od pracy i nauki, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. W każdym roku żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym, prowadzonym najczęściej w warunkach poligonowych.

Aby wstąpić do 9 Łódzkiej Obrony Terytorialnej należy złożyć wniosek o powołanie do służby:

1) bezpośrednio w Wojskowej Komendzie Uzupełnień (w Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Skierniewicach lub Sieradzu – w zależności od miejsca zameldowania);

2) za pośrednictwem portalu zostanzołnierzem.pl; 

3) za pośrednictwem ePUAP.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy