Reklama

Ferie z „Filcowankami” w Szkole Podstawowej nr 6

Opublikowano:
Autor:

Ferie z „Filcowankami”  w Szkole Podstawowej nr 6  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas tegorocznych ferii zimowych, w dniach 15 – 19 , w godz. 9 – 11:15 w Szkole Podstawowej nr 6 odbywać się będą warsztaty filcowania. Weźmie w nich udział grupa piętnastu uczennic z klas IV – VI. Celem planowanego przedsięwzięcia jest zorganizowanie uczniom czasu wolnego w pierwszym tygodniu ferii zimowych, zapoznanie ich z techniką filcowania na mokro i na sucho, rozwój wyobraźni i kreatywności, usprawnienie manualne, doskonalenie współpracy w grupie oraz kształtowanie cech odpowiedzialności, cierpliwości i staranności.

Tematyka zajęć będzie realizowana w pięciu blokach, nawiązujących do następujących pojęć: forma, wyobraźnia, tradycja, piękno, moda. Praca w każdym z bloków została oparta o pokaz prawidłowego wykonania konkretnej rzeczy z filcu oraz o praktyczne działania uczniów.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają m.in. ozdoby wielkanocne, kwiaty i biżuterię z filcu.

Ostatnim etapem projektu będzie zorganizowanie wystawy pt. „Świat filcu”. Zostanie ona przygotowana po wysuszeniu prac wykonanych techniką filcowania „na mokro” i udostępniona do zwiedzania w terminie 1-4 marca. Następnie, po demontażu wystawy, uczniowie zabiorą swoje prace do domu. Zajęcia zorganizowane będą w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE