Reklama

Festiwal kolejowy w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

Festiwal kolejowy w Krośniewicach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 24 – 26 maja na stacji kolei wąskotorowej w Krośniewicach odbędzie się I Festiwal Filmów Kolejowych. Dodatkowo w sobotę i niedzielę (25 i 26 maja) wyruszy na trasę zabytkowy wagon motorowy z 1967 roku.Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami, oddział w Łodzi wspólnie ze Stowarzyszeniem NEO oraz Stowarzyszeniem Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krośniewice.

I Festiwal Filmów Kolejowych rozpocznie się w piątek, 24 maja o godz. 9 i potrwa trzy dni. Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć m.in. materiał Polskiej Kroniki Filmowej zrealizowany dla PKP w latach 1950 – 1960. Chętni będą mogli także zaprezentować własne filmy o tematyce kolejowej.

W sobotę i niedzielę uruchomione zostaną pociągi na trasie Krośniewice – Krzewie obsługiwane przez zabytkowy wagon motorowy MBxd1-204 z 1967 roku, wyprodukowany przez KONSTAL - Chorzów.

Jeden z pociągów (wyruszający z Krośniewic o godz. 11) będzie zatrzymywał się na trasie w celu wykonania pamiątkowych zdjęć. Opłata za przejazd pociągiem jest cegiełką na ratowanie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Bilet normalny kosztuje 10 zł, natomiast osoby niepełnoletnie podróżują za darmo. Wszystkie pociągi wąskotorówki umożliwią sprawną przesiadkę na pociągi spółki Koleje Wielkopolskie w kierunku Kutna i Poznania.

Na stacji w Krośniewicach będzie można również przejechać się drezyną ręczną, będą też przygotowane zabawy dla najmłodszych oraz przekąski i napoje. Po stacji oprowadzać będą przewodnicy. Będzie także wyznaczone miejsce na pole namiotowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE