Reklama

Festiwal Muzyczny ROCKOWANIE już w sobotę!

Opublikowano:
Autor:

Festiwal Muzyczny ROCKOWANIE już w sobotę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rejonowe przesłuchania eliminacyjne odbędą się w Kutnie przy ul. Józefów 7a w najbliższą sobotę o godz. 9:30. Oceny występów zespołów dokonuje jury, w którego skład wchodzą instruktorzy ośrodków kultury poszczególnych miast oraz przedstawiciel Rady Artystycznej (obowiązkowo uczestniczący w każdych eliminacjach rejonowych). Laureat II etapu ma zapewniony, przez organizatora eliminacji rejonowych, transport na finał Festiwalu, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury.

Kolejność występów:

9.30 - 9.50 – Ritteraction

10.00 - 10.20 - Below the life Zespół "Below The Life", powstał we wrześniu 2013 roku, od początku zakładając iż swoją prace będą opierać na autorskich utworach. Zespół składa się z piątki zdolnych muzyków, którzy cały swój wolny czas poświęcają ćwiczeniom dokształcaniu siebie w kierunkach muzycznych.

10.30 - 10.50 - Keep Rockin - Zespół powstał we wrześniu 2008 roku pod skrzydłami Włocławskiego Centrum Kultury. Po ustabilizowaniu się składu skompletowała się garstka ludzi oddana różnym gatunkom muzycznym, by stworzyć wybuchową mieszankę o nazwie keep rockin'. W 2011 roku zespół rozstaje się z Włocławskim Centrum Kultury i organizuje własną niezależną salę prób. Na przełomie 2010/2011 roku zespół wchodzi do studia celem zarejestrowania materiału na debiutancki album. W twórczości zespołu warstwa tekstowa, porusza tematy na ogół związane z człowiekiem, jego dylematami i emocjami. Muzyka Keep Rockin' charakteryzuje się brzmieniem typowym dla rocka, czy heavy metalu z lat 80' - 90'. W utworach grupy można usłyszeć zarówno cięższe brzmienia wzbogacone fragmentami nietypowych podziałów rytmicznych, jaki i klimaty czysto balladowe.

11.00 - 11.20 - Eleanor Gray Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl." Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków. Eleanor Gray koncertuje gdzie i kiedy tylko się da, i jest przyjmowany entuzjastycznie przez publiczność. "Każdy koncert jest dla nas tak samo ważny. Na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie, wydalibyśmy na granie ostatnią złotówkę". Koncerty m.in. z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą Happysad, Muchami, Hunterem czy My Riot potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu, który zostanie nagrany w gdańskim Custom 34 pod okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, PTAKY). Za mix i mastering odpowiedzialny jest Jacek Miłaszewski (w CV między innymi płyty Acid Drinkers). Planowo płyta ma pojawić się na rynku w 2015r.

11.30 - 11.50 - Przed wschodem słońca - Zespół Przed Wschodem Słońca został założony w maju 2012 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech młodych muzyków. Skład ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę i wnoszenie w naszą "szarą rzeczywistość" pozytywnych wibracji wysyłanych przez sympatyczną sekcję rytmiczną i energiczną sekcję dętą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE