Reklama

Festiwal "Na ludowo w mieście róż"

Opublikowano:
Autor:

Festiwal "Na ludowo w mieście róż" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Festiwal "Na ludowo w mieście róż" odbędzie się w dniach 13-14 lipca w zmodyfikowanej formie, jako piąte z kolei wydarzenie tego typu. Wcześniej funkcjonował jako festyn „Na ludowo” w ramach akcji „Lato w mieście” i był dofinansowywany ze środków Miasta Kutna.

Każdego roku zakres oddziaływania festynu powiększał się od imprezy o zasięgu miasta do ogólnopolskiego. W 2013 r. chcemy zwiększyć zakres oddziaływania wydarzenia na międzynarodowy poprzez zaproszenie zagranicznych zespołów folklorystycznych na pierwszy dzień festiwalu.

W pierwszym dniu można będzie odwiedzić imprezę zorganizowaną przez Muzeum Regionalne w Kutnie, podczas której prezentowane będą zanikające zawody, prace rzeźbiarzy kutnowskich oraz warsztaty rękodzielnicze.

W drugim dniu pragniemy wyeksponować udział rodzimych zespołów pieśni i tańca, kapel i zespołów śpiewaczych. Na terenie parku Traugutta można będzie odwiedzić kiermasze, skorzystać z nieodpłatnych warsztatów rękodzielniczych, wziąć udział w konkursie na potrawę regionalną lub skosztować swojskiego jadła. Dla dzieci będzie darmowa dmuchana zjeżdżalnia.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE