Filip Grabowski wicemistrzem Polski w kickboxingu

Filip Grabowski wicemistrzem Polski w kickboxingu - Zdjęcie główne

WydarzeniaTrzech młodych zawodników ASWiR Alex Kutno walczyło w weekend na Mistrzostwach Polski kadetów w kickboxingu w formułach semi-contact, light-contact i kick-light. Duży sukces odniósł Filip Grabowski w kat. kadet I (10 - 12 lat) w wadze do 47 kg. Filipowi udało się wywalczyć srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w formule semi contact.

W półfinale kutnianin pokonał przed czasem zawodnika z Nowego Sącza. Natomiast w walce o złoto nieznacznie uległ rywalowi ze Świdnika.

Najmłodszy zawodnik z Kutna, 11-letni Maciej Świeca po ładnej walce eliminacyjnej uległ zawodnikowi z Zielonej Góry, plasując się na miejscu 5-10. Maciej startował w kategorii kadet I w wadze do 42 kg.

Z kolei Oskar Chojnacki startując w formule light-contact uległ przeciwnikowi z Torunia, zajmując miejsce 10 - 17. W formule kick-light pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Zabrza, ale w ćwierćfinale przegrał z kickboxerem z Torunia, zajmując miejsce 6-9. Kategoria Oskara to kadet II (13 - 15 lat) do 63 kg.

– Chłopcy pomimo młodego wieku bardzo dobrze spisali się, walcząc ze swoimi rywalami i realizując założenia semi- i light-contact. Znieśli presję dużego turnieju, co w przypadku kick-boxingu jest kluczową umiejętnością. Zdobyli nowe doświadczenia, które w przyszłości na pewno zaprocentują kolejnymi udanymi występami – mówi trener Aleksander Grabowski.

W turnieju udział wzięło aż 500 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Impreza odbyła się w dniach 13 - 15 maja w Bielsko-Białej.