Reklama

Reklama

[FOTO] Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Kutna! Możesz je zabrać do swojego domu

Opublikowano: śr, 16 gru 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co roku Betlejemskie Światło Pokoju trafia do serc i domów mieszkańców wielu krajów całego świata. W Kutnie pojawia się ono za sprawą harcerzy i harcerek Hufca ZHP Kutno. Nie inaczej było w tym roku. Światło jest jest już w naszym mieście, a w najbliższy weekend każdy z mieszkańców będzie mógł zabrać je do swojego domu!

Reklama

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem na terenie Autonomii Palestyńskiej płonie wieczny ogień, od którego właśnie co roku odpalane jest Betlejemskie Światło Pokoju. Siła, jaką niesie ten płomień, sprawia, że ludzie potrafią zatrzymać swój gniew i codzienne spory. W ciągu swojej historii od 1986 roku nie zdarzyło się, aby ogień nie wyruszył z Palestyny w drogę po świecie. Światło trafia do Europy z pomocą austriackich skautów, którzy przekazują je dalej na Słowację. Stamtąd BŚP trafia do Polski, a potem harcerze i harcerki roznoszą je po urzędach, szpitalach, szkołach, kościołach i wszystkich innym miejscach, w których znajdują się chętni je przyjąć.

W tym roku formuła akcji musiała częściowo ulec zmianie ze względu na zasady bezpieczeństwa. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Kutna w poniedziałek 14 grudnia, około godziny 20:30. Przyjęła je społeczność Hufca ZHP Kutno pod pomnikiem harcerskim na skwerze hm. Pelagii Ładykowskiej-Zys w Kutnie. Harcerze i harcerki przekażą Światło wszystkim chętnym mieszkańcom już w najbliższy weekend na placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie! Należy przynieść ze sobą lampion lub coś innego, co umożliwi bezpieczne odebranie płomienia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do odbioru Betlejemskiego Światła

Pokoju przy zachowaniu właściwych zasad bezpieczeństwa. Niechaj idea akcji, będąca znakiem wzajemnego zrozumienia oraz pojednania, zagości w naszych domach i sercach.

Światło na placu Piłsudskiego będzie można odebrać: w piątek 18 grudnia (17:00- 20:00), w sobotę 19 grudnia (12:00-18:00) i w niedzielę 20 grudnia (10:00-16:00). Hasłem tegorocznej edycji jest „Światło służby”, odwołujące się do słów wypowiadanych przez składających Przyrzeczenie Harcerskie. W tym trudnym czasie Związek Harcerstwa Polskiego pomaga na wielu polach – pełniąc służbę Polsce, bliźnim, a także Bogu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy