Reklama

Reklama

[FOTO] Druhowie z Żychlina mają wielkie serca! Zbiórka dla małych pacjentów zakończona sukcesem

Opublikowano: pt, 4 wrz 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Żychlin to ekipa godna naśladowania! Druhowie działający z strukturach OSP zakończyli właśnie zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziału onkoloigcznego w bydgoskim szpitalu. Dzięki nim życie małych podopiecznych placówki nabierze nowego blasku!

Reklama

Zbiórkę zapoczątkowała 10-letnia Nadia, jedna z pacjentek bydgoskiej onkologii, która ma za sobą operację usunięcia guza mózgu. Dziewczynka ma w sobie mnóstwo empatii i chce, by, pomimo trosk i cierpienia, na twarzach podopiecznych oddziału uśmiech gościł jak najczęściej. Stąd pomysł na zbiórkę zabawek.

Dziewczynka gościła nawet na antenie TVN24, jej postawa poruszyła całą Polskę, m.in Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Żychlin, która wraz z Żychlińskim Domem Kultury włączyła się do akcji.

Druhowie organizowali mobilne punkty zbiórki w Pacynie, Gostyninie, Kutnie, Krośniewicach i Żychlinie. Przy okazji przeprowadzali kursy pierwszej pomocy. Zbiórka trwała do 28 sierpnia. Oto jak podumowują jej efekty druhowie.

- Nasze mobilne punkty stawały tam, gdzie nasze ,,stoisko" mogło cieszyć się zwiększonym zainteresowaniem, wszędzie zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni, zabawki jakie Państwo nam przynosili, były naprawdę w bardzo dobrym stanie i naprawdę ładne, informowaliśmy na swoim fanpage, że zabawki, które są nowe trafią dla Nadii oraz podopiecznych oddziału Onkologii w Bydgoszczy, trafiały się również osoby które dawały nam zabawki używane, ale to nie stało nam na przeszkodzie. Współpracujemy z placówkami opiekuńczo wychowawczymi w naszych okolicach, dlatego tam, trafiały przebrane, naprawdę w dobrym stanie zabawki które na pewno dadzą sporo radosnych chwil dla dzieciaków :)
Dziękujemy z osobna każdej osobie, która dołożyła cegiełkę w zbiórce. Naszym adeptom wraz z druhami OSP należy się wielkie podziękowanie, ponieważ ostatni czas lata spędzili w większości w straży sortując zabawki i jeżdżąc na zbiórki. Wielkie dzięki! <3 - pisze Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Żychlin.

Druhów z Żychlina wsparły również inne jednostki oraz instytucje. Podziękowania należą się również: Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostynina, OSP Gąbin, Kutnowskiemu Domowi Kultury, OSP Pacyna, OSP Suserz i oczywiście...

- Dziękujemy Żychliński Dom Kultury za możliwość pomocy w zbiórce, to była niesamowita pierwsza i mamy nadzieje, że nie ostatnia zbiórka razem! - podsumowują druhowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +0 / -0

  stefan

  Debilu jak coś piszesz to r&oacute;b to z sensem,gdzie masz sklep nocny w parku. Lepiej pokaż co ty potrafisz chociaż nie pokazuj przecież nie masz nic do pokazania ze względu na mały m&oacute;zg.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Prawda

  Pamiętam że 3 osoby ze straży piją pod sklepem nocnym w parku , jeden siedzi za znęcanie się nad dzieckiem i żona, trzeci rucha żony innych ..oni odchodzą obrażeni ze straży... po co kłamać ludzi z okolic jak każdy zna prawdę patologia . Na 10 jedna porządna osoba tam jest ... dobranoc

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Mieszkaniec

   Jeżeli uważasz że w Żychlinie w straży jest patologia to się zapisz i zobacz jak jest na prawdę na własne oczy, a nie dodajesz idiotyczne komentarze. Tak, to prawda, jedenemu postawiono zarzuty i teraz siedzi, temat zamknięty. Po co to wałkować? Ludzie zapamiętują tylko te złe rzeczy, ale o tych dobrych to już nie m&oacute;wią. Jak widać chora men... Rozwiń

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Gość

  Państwo nie pomaga to musi straż pożarna