Reklama

[FOTO] Ekipa Szymona sprzątała podkutnowski las. ''Dbajmy wspólnie o nasze naturalne dobro''

Opublikowano: pon, 16 lis 2020 11:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę, 14 listopada, w godzinach 11-13 w ramach inicjatywy Polska 2050 Szymona Hołowni odbyła się akcja społeczna sprzątania lasu w Głogowcu (gm. Kutno).

Akcja była wcześniej uzgodniona z Nadleśnictwem Kutno. Na miejscu zbiórki stawiło się kilka rodzin (włącznie z mieszkańcami sąsiadującego powiatu łęczyckiego), skąd wspólnie, oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego wszyscy ruszyli do pracy.

Tej okazało się niestety sporo Jak widać po załączonych zdjęciach, w Polsce mimo licznych akcji, apeli problem śmieci pozostawionych w lasach, parkach, nadal pozostaje otwarty. Do ludzi nie docierają informacje, że las jest domem zwierząt, oazą spokoju i chwili wytchnienia, nie zaś miejscem gromadzenia odpadów komunalnych, zużytych opon, części samochodowych, sprzętu RTV-AGD, odpadów niebezpiecznych. Oczywiście największym problemem są śmieci generowane przez osoby odwiedzające las w celach rekreacyjnych - widać to po porzuconym na ogólnodostępnych ścieżkach asortymencie - puszki po piwach, butelki po tzw. "małpkach", czy opakowania po jogurtach, serkach, napojach, chipsach.

Reasumując, silna grupa dorosłych i dzieci uzbierała liczną ilość worków z odpadami. O "skarbach" i miejscu ich zgromadzenia został poinformowany miejscowy leśniczy, Pan Artur Ligocki, który dziękując za przeprowadzoną akcję zobowiązał się do uprzątnięcia tego wszystkiego co nam udało się zebrać.

Podsumowując całą akcję:

- Zabierajmy z lasu nie tylko to co daje nam natura, np. grzyby ale głównie to co ze sobą przynieśliśmy. Nośmy ze sobą o jedną torebkę, worek foliowy więcej i pamiętajmy, że śmieci nie gryzą, a niszczą przyrodę. Dbajmy więc wspólnie o nasze naturalne dobro.

Organizatorami akcji byli:

- Krystian Marzec
- Grzegorz Dyszkiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE