Reklama

Reklama

[FOTO] Koalicja Obywatelska pod szpitalem. Posłanka nie zostawia suchej nitki na systemie szczepień

Opublikowano: 25 stycznia 2021 09:58
Autor: bnp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gorzkich, dosadnych słowach na temat "bałaganu" związanego z aktualnym systemem szczepień w Polsce wypowiada się posłanka Agnieszka Hanajczyk. Dziś pod Kutnowskim Szpitalem Samorządowym odbyła się konferencja prasowa z udziałem wspomnianej parlamentarzystki. Posłance towarzyszyła jej asystentka, Martyna Stasiak, a także sympatyzujący z Koalicją Obywatelską lekarz, Wojciech Ziółkowski.

Reklama

Wydaje się, że już wiele złych rzeczy zostało powiedzianych o szczepieniach. Komunikat przekazywany przez rząd jest zupełnie inny - że wszystko jest świetnie przygotowane, tylko nie ma po prostu szczepionek. Ja mam wrażenie, że rząd nie spodziewał się, że tyle osób się zgłosi do szczepienia - rozpoczęła posłanka KO.  

By potwierdzić teorię panującego w systemie szczepień chaosu, Agnieszka Hanajczyk posłużyła się przykładem swojej 86-letniej, niepełnosprawnej mamy, której nie udało się zapisać do przychodni, gdzie przyjmuje jej lekarz prowadzący.

- Nie udało się dodzwonić, nie udało się skosultować z lekarzem, została zapisana do innej przychodni. termin wyznaczony to jest 22 luty. W międzyczasie rozmawiam z koleżankami, których rodzice zostali zapisani na terminy zecydowanie wcześniejsze. I nie jest to żaden problem, tylko ja po prostu nie rozumiem metodologii. Moja mama powinna korzystać z codziennej pomocy rehabilitanta w miejscu zamieszkania. W związku z tym, ja rozumiem, zaszczcepiony rehabilitant nie przyjdzie do mamy, bo obawia się, że może być zarażony. I ten przykład mojej mamy pokazuje, jaki jest nieprawdopodobny bałagan [...] To jest bardzo niebezpieczny żart z życia i zdrowia ludzi. Trzeba nie znać psychiki osób starszych, którym nie da się wyjaśnić, żeby dzwonili na infolinię, żeby dzwonili do przychodzni, tylko będą się udawać codziennie do poradni, pytając o swój termin. To jest naturalne - przekonuje parlamentarzystka. 

Poseł Hanajczyk uważa, że w sytuacji, kiedy do końca marca nie ma już wolnych terminów, Polacy zostali postawieni pod ścianą.

Mamy żyć nadzieją, w sytuacji kiedy epatują treściami, że trzecia fala może za moment się pojawić plus niebezpieczny wirus z wysp się bardzo szybko przemieszcza? [...] Są osoby starsze, ale i również takie w moim wieku, które nie powinny czekać, bo mają różnego rodzaju schorzenia, czy wykonują pracę, która powoduje, że przekładanie tego w czasie jest bardzo niebezpieczne. Nikt tego nie rozumie, dlaczego prokurator został zaszczepiony, a nauczyciel, który wrócił do pracy z najmłodszymi rocznikami nie. Ja obawiam się, że za ten cały bałagan, który wymyślił PiS, naprawdę przypłacimy zdrowiem, a niektózy przypłacą życiem. 

Spore problemy dostrzega także Wojciech Ziółkowski

Przede wszystkim ten bałagan dotyczy zapisywania osób starszych, dla których jest to dość skomlplikowana procedura. Organizacja zapisów w całej Polsce powinna być systemowo zupełnie inna, żeby tych ludzi starszych nie narażać na stres, dodatkowe chodzenie, wystawanie, żeby się zarejestrować, Tymczasem rząd udaje, że jest super. [...] Przy okazji powstał jeszcze inny problem. Grupa '0' też nie została w całości zaszczepiona. Są lekarze, są pielęgniarki, którzy będa szczepić, a do tej pory sami nie są zaszczepieni. Rodzi to kolejny problem, że te osoby mogą same zarazić się, później zarażać osoby, które szczepią. To jest absurd. 

Asystentka posłanki, Martyna Stasiak zachęca natomiast mieszkańców, którzy przechorowali COViD-19, by oddawali osocze, gdyż - w obecnej sytuacji - może ono okazać się ostatnią deską ratunku dla tych, którzy nie zdążyli się jeszcze zaszczepić. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (38)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Obserwator

  Jest bałagan w szczepieniach na Covid. Tak, jak myślałam , szczepionek zabrakło i nie wiem kiedy będę mogla się zaszczepić i czy w ogóle zaszczepię się. Po prostu szok......

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  xyz

  i jak zwykle ci sami krytykują, którzy zdewastowali służbę zdrowia i ograniczyli dostępność do usług.Jestem pewna , że gdyby rządziła opozycja w tych czasach przeżywalibyśmy horror. Dla nich życie ludzkie nie ma znaczenia a widać to po wypowiedziach w sprawie Polaka z Anglii. Ich rządy w kutnowskim szpitalu doprowadziły do degradacji placówki. Kiedy oni rządzili w powiecie to był to okres największych złych decyzji dla szpitala. A dziś.kiedy nie mają wizji dla Polski i Polaków ,udają że wszystko zrobiliby lepiej.Dlaczego pacjent za ich rządów bał się.że nie ma dostępu do lekarzy mimo że ,płacił wysokie składki. Hipokryzja i zakłamanie a cel jeden,koryto.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  8 gwiazdek

  Pisiory w akcji w komentarzach.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Nero

  Państwu już podziękuję

 • miesiąc temu | ocena +4 / -1

  Szafran

  Proponuję niech każda z Was zaszczepi się indywidualnie, ale nie przeciw COVID-19,ale przeciw WŚCIEKLIZNIE.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -2

  The Natoorat

  Kilka porad dla pani poseł: to, że nie udało się dodzwonić ani skonsultować z lekarzem (pierwsze słyszę, żeby konsultacja lekarska była warunkiem lub środkiem do zapisania się na szczepienie) to zapewne wina PiS a osobliwie samego Kaczyńskiego... Pani Poseł - a może trzeba wybrać inną przychodnię i/lub lekarza ? Może pana Ziółkowskiego, który szanowną mamusię zaszczepi od ręki ? Oczywiście, zgodnie z przyjętymi zasadami co do kolejności. W ostateczności pozostaje telefon do Jandy. A tak poważniej - Wielce Szanowna Pani poseł, stawianie tezy o rzekomym chaosie, jaki wytworzył rząd i przytaczanie w uzasadnieniu jednostkowego przypadku własnej mamusi zakrawa na kpinę z wyborców, którzy na Panią oddali głosy. To sposób narracji żywcem wzięty z kleparza lub kolejki do fryzjera. Kiedyś osoby snujące tego rodzaju dywagacje zaliczano do grona lumpenproletariatu. Ja nie jestem zwolennikiem PiS, bynajmniej, jednak cieszę się, że ministrem zdrowia jest Niedzielski, bo gdyby był nim np. Pani partyjny kolega, Arłukowicz to jedynym, co można byłoby zrobić, to złożyć ręce do Bozi... I jeszcze poważniej - wielu Polaków już odeszło, wielu jeszcze odejdzie na skutek dotykającej ludzkość pandemii, wielu poniosło uszczerbek na zdrowiu. Doskonale wiem, bo widzę i rozumiem, że Kaczyński, Ziobro i Gowin to krok wstecz dla Polski i Polaków. Tym niemniej, jeżeli chodzi o walkę z pandemią COVID 19 - zjawiskiem, o którym brak wiedzy, bo świat nigdy dotąd się z nim nie zetknął - rząd robi naprawdę wiele, popełniając również błędy, błądząc, myląc się, wręcz miotając czasem. Tylko to nie jest powód aby wykorzystywać ten oczywisty brak doświadczenia w przeciwdziałaniu pandemii do uprawiania czystej wody politycznego krytykanctwa - bo krytykanctwem jest podnoszenie jednostkowego niedociągnięcia, zawinionego przez personel konkretnej przychodni do rangi katastrofy społecznej sprokurowanej przez politycznych przeciwników. Pani Poseł - dzięki postawie takiej, jaką zaprezentowała Pani, notowania PO (czy tam KO) lecą na łeb na szyję, a bardziej rozumni parlamentarzyści odchodzą - i będą odchodzić - do Hołowni, czy kogokolwiek, kto potrafi zaproponować konkretny program polityczny, czy nawet tylko pracę nad takim... I rada ostatnia: błogosławieni ci, którzy milczą, nie mając nic do powiedzenia. Nie urzekła mnie Pani historia i nie widzę w niej żadnego argumentu, który mógłby uzasadnić Pani tezę o chaosie w systemie szczepień spowodowanym przez rząd. Nie widzę też nic konstruktywnego, nic do zaproponowania w kwestii poprawy sytuacji. Może więc lepiej byłoby milczeć ? Bo ludzie naprawdę ciężko chorują i umierają a wykorzystywanie tego li tylko na użytek bicia politycznej piany jest mocno niesmaczne...

 • miesiąc temu | ocena +7 / -2

  Xgz

  Rozliczyć Tuska i Kopacz za Smoleńsk.Ta szarańcza musi odpowiedzieć za swoje czyny . peoska szarańcza już tonie.Brawo

 • miesiąc temu | ocena +10 / -2

  Magda M

  Bzdury tu kci pisze nie ma żadnego problemu z zapisaniem się na szczepionka.Termin szczepienia jest wyznaczamy od ręki.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Czytelnik

   Gdzie tak od ręki podają termin szczepień????

 • miesiąc temu | ocena +4 / -14

  osiem gwiazdekx2

  Przeraża mnie to że w Kutnie nadal większość jest za PiS. Ludzie, opamiętajcie się. Nie widzicie co się dzieje za ich rządów? Stałe podziały społeczeństwa, wszechobecna drożyzna!!!! nowe podatki! Chyba trole w komentarzach piszą pfff

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   xyz

   a może opowiesz ,jak to dobrze było za rządów koalicji ,którą popierasz.To że jestem z prowincji jako ciemnogród .jak nas nazywacie .to nie znaczy że nie umiem samodzielnie myśleć.a poza tym brzydzę się zdrajcami.Który to naród ma tyku kolaborantów z naszymi historycznymi oprawcami. odpowiedż znasz.

  • miesiąc temu | ocena +9 / -1

   Joanna Mucha

   Spadaj z tymi swoimi gwiazdkami. Chyba nie trzeba pisać, gdzie normalni ludzie mają te wasze osiem gwiazdek.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -2

  kris

  Specjaliści od oszołomstwa hehehe

 • miesiąc temu | ocena +12 / -3

  Kris

  Wg platformerskich idiotów to 5 mln ludzi powinno być zaszczepionych w ciągu jednego dnia. No oczywiście pierwsi powinni być celebryci potem posłowie i senatorowie z PO , sędziowie z Tuleją na czele , nauczyciele z ZNP , oszołomy z Obywateli RP , lewactwo wszelkiej maści itp.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -4

  Ala

  Całe szczęście że nie rządzi PO i PSL bo już by nas nie było.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -1

  Xgz

  Osiem gwiazdek zdejmij sobie siedem będzie tak sobie

 • miesiąc temu | ocena +17 / -5

  wróg komuny

  KO to stan umysłu.Niestety bardzo upośledzonego.Już od pięciu lat wiemy ,że PIS jest zły,Kaczyński zły,rząd sobie nie radzi. Na czyje wytyczne czekacie, żeby trochę narrację zmienić? To jest już tylko śmieszne i żałosne.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -9

   Precz z pis

   Przepraszam bardzo, ale chyba słabo się orientujesz. KO proponowało zmianę systemu odnośnie Programu Szczepień. Składają też naprawdę dużo poprawek, ale cóż po tych poprawkach skoro PiS je notorycznie odrzuca?

   • miesiąc temu | ocena +9 / -2

    wróg komuny.

    Zapewne kretyńskie jak i pozostałe.Czy oni kiedyś chcieli coś dobrego dla Polski?

 • miesiąc temu | ocena +15 / -6

  Xgz

  Dobrze że PiS ma nas pod opieką. Jak by rządziła ta peoska szarańcza to by było nas już połowę mniej . Byśmy padali jak muchy.Pieniedzy nie ma i nie będzie

  • miesiąc temu | ocena +4 / -11

   osiem gwiazdek

   Głupoty piszesz. Za PiS mamy drożyznę, stale drożeje coś, full nowych podatków!!!! Nawet z Programem szczepień sobie nie radzą

 • miesiąc temu | ocena +5 / -11

  Kutn

  Nie radzi sonie rząd z tym programem szczepień. Ale szczerze to było do przewidzenia, niestety

  • miesiąc temu | ocena +4 / -2

   Pit

   Radzę popatrzeć jak w innych krajach to wygląda poczytać trochę i zobaczyć że tam też są problemy a nie cały czas pisać że to PIS winny. To już nudne i zalosne

 • miesiąc temu | ocena +11 / -3

  kutnianin

  Dlaczego w Kutnie były w przychodniach zapisy dużo wcześniej. Tylko po to żeby zrobić bałagan. Rząd zlecił zapisy od 15go 80+ a od 22go 70+ a w Kutnie co zrobiono? Teraz opluwacie przychodnie, a co one są pisowskie

 • miesiąc temu | ocena +4 / -5

  Card

  Poszczepią wszystkich ludzi to kolejki się poluźnią. Truciciele chcą ludzi potruć tymi szczepionkami a sami sobie wstrzykują sól fizjologiczną zamiast szczepionki.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -6

  kutnianin

  Niech się idzie poskarżyć do UE. Przecież to UE rozdziela szczepionki na poszczególne kraje.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -3

  Ja

  Ziolkowski tez nie jest ok. Moi rodzice poszli na lakszynska sie zapisać to jak otworzyli ludziom o 9 drzwi to sie dowiedzieli ze juz nie ma miejsc bo przychodnia dostała 30 szczepionek i juz sa rozdysponowane .... Na pytanie jak to ?gdzie i kiedy ?dostali odp ze to były wewnętrzne zapisy .... ! Dobre !!!!! Dla kogo one były wewnętrzne ? Dla znajomków z rodzinki , gdzie obcy Kowalski nie dostal szansy na zapis. To dlaczego nigdzie nikt nie powiedział : nie przyjdziecie i tak dla was nie bedzie ! Wszyscy takie same kanalie kłamliwe.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -15

  pi do wymiany

  To co wyprawia PiS to cyrk na kółkach. A mówią, że tak super jest... Tragedia.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -4

  Ja

  Taa za peło to już by była zaszczepiona wraz z rodzinom i znajomymi.A koperty wdzięczności latały by jak gołębice.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -3

  reformator

  dobrze ze platforma nie zdazyla sprzedac szpitala bo szczepienie byloby odplatne i pod wiaduktem

 • miesiąc temu | ocena +11 / -4

  reformator

  dobrze ze po nie zdazyla sprzedac szpitala bo szczepienie byloby odplatne i pod wiaduktem

 • miesiąc temu | ocena +13 / -2

  janek

  Czegoś nie rozumiem, chyba każdy wie, że szczepienia w Polsce są uzależnione od dostaw szczepionek, które nie przychodzą w takich ilościach, jakie były podawane wcześniej. A my jesteśmy podlegli UE , więc im się chyba pomyliło - jeżeli dobrze pamietam, to PO krytykuje Polskę na arenie miedzynarodowej, wymyśla różne bzdury, a UE z Niemcami na czele ubóstwia, więc powinni się zwrócić do przyjaciół swoich w Belgii.. Tylko że podejrzewam, że zaraz by całowali ich po piętach i przyznawali im rację, że tak trzeba, a Polska poczeka.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -17

  Mieszkaniec

  Bardzo dobra konferencja. Trzeba punktować obecną ekipę. Dramat z tymi szczepieniami.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -6

  misiek

  Jeszcze jedno po co szczepienia" przecież Covid to choroba wirusowa ,która nie pozostawia żadnych śladów" to słowa dr Krzysztofa Sochy kolegi dr Ziółkowskiego z przychodni na Chrobrego.Tak mi powiedział kiedy prosiłam o skierowanie na badania po przebytym ciężko Covidzie.Na szczęście w tej przychodni są jeszcze prawdziwi lekarze.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -2

  mn

  do roboty nygusie a nie podburzac narod

 • miesiąc temu | ocena +21 / -5

  misiek

  PO i Ziółkowski się lansują

 • miesiąc temu | ocena +15 / -4

  luka

  Czy ta Pani z PO nie wie, że UE nie dostarcza szczepionek, stąd taki zastój. Moja mam lat ..... duzo dziś zaszczepiona. W wyznaczonym terminie zapisana ( w punkcie szczepień, bo jej przychodnia nie szczepi). Dokładnie zbadana przez lekarza z wywiadem dokładnym. Po co ten szum!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +15 / -6

  Polak

  No pewnie powinni ludzie płacić za szczepienia a lewackie komuchy chcieli by sprzedawać Polskę i Polakow Putinowi i Merkel cóż lewackie komuchy niech opuszcza nasz kraj i tam usluguja NiemcA i Rosji bidoki nie zdążyli sprzedać szpitala Kutnowskiego a pamiętamy jak było za ich czasów