Reklama

Reklama

[FOTO] Koalicja Obywatelska prezentuje postulaty młodych. "Młodzież to najlepsza wizytówka naszego kraju"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Postulaty przygotowane przez młodych działaczy i sympatyków Paltformy Obywatelskiej były tematem dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską pod Kutnowskim Domem Kultury.

Reklama

W spotkaniu z mediami uczestniczyli: poseł Agnieszka Hanajczyk oraz jej asystentka - Martyna Stasiak, Łukasz Wróblewski - dyrektor Biura Prasowego posłanki Hanajczyk oraz Michał Pabich - lider łódzkiej Platformy Obywatelskiej. 

Młodzież PO przygotowała trzy postylaty dotyczące: edukacji ekonomicznej, edukacji obywatelskiej i Stypendium 3 Maja. 

- Edukacja ekonomiczna jest bardzo ważna. Chcemy, by młodzi ludzie w końcu wiedzieli o tym, że rząd nie bierze pieniędzy z banku, tylko z kieszeni obywateli. Jeśli chodzi o edukację obywatelską, chcemy, aby młode osoby brały udział  wyborach chętnie, by głos młodych się w końcu liczył. Co do Stypendium 3 Maja - chcemy, by absolwenci szkół średnich mogli dostawać stypendium na studia i promować nasz kraj - przekonywała Martyna Stasiak.  

W podobnym tonie wypowiadała się poseł Agnieszka hanajczyk. 

- To dla mnie zaszczyt, że uczestniczę w konferencji, której tematyka jest tak niezwykle ważna. Nic nie zrobimy w przyszłości bez młodych ludzi, bez ich głosu i przekonań, jak powinień wyglądac ich świat. [...] Zdecydowana i pewna wiedza  z ekonomii ułatwia życie. [...] Młodzież to najlepsza wizytówka naszego kraju - mówiła posłanka.

 Michał Pabich stwierdził z kolei, że "to dla nas sprawdzian prawdziwej dojrzałości, żeby młodzi ludzie zabrali głos i powiedzieli czego oczekują m.in od polityków.

- Dzisiejsze postulaty, które prezentujemy, zostały stworzone przez młodych ludzi dla łodych ludzi. Potrzebna im praktczna wiedza  z czym się wiożą wybory [...] Szkoła to taki drugi dom dla uczniów i w tych murach powinni zdobywać wykształcenie, tak, aby swobodniej im się żyło - skonstatował lider łódzkiej PO.

Dodał również, że jego zdaniem pieniądze z Polskiej Fundacji Narodowej są obecnie wydatkowane w niewłaściwy sposób. Z kolei Łukasz Wróblewski zaznaczał, że edukacja obywatelska jest czymś, co powinno być podstawową kwestią nauczaną w szkołach i życiu codziennym.

- Cały czas wszysyc chcemy zmieniać naszą rzeczywiścość i zmierzać ku lepszej przyszłości. Ale by to robić, musimy wiedzieć jak to działa i dojćć do takich narzędzi, które pozwolą nam tę przyszłość ukształtować. A same lekcje WOSu nie wystarczą - zauważa Wróblewski.   

Działacze KO podkreślają, że to początek cyklu prezentacji postulatów dla młodych od młodych w Platformie Obywatelskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy