Reklama

Reklama

[FOTO] Kutnowska straż miejska pomaga potrzebującym. Chodzi o transporty na szczepienia przeciwko COVID-19

Opublikowano: 13 marca 2021 14:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko strażacy, ale także kutnowscy strażnicy miejscy oferują swoją pomoc seniorom i potrzebującym, którzy nie mają jak dostać się na szczepienie przeciwko COVID-19. W ciągu ostatnich dni municypalni kilkukrotnie pomagali dostać się takim osobom do punktów szczepień.

Reklama

Od 22 stycznia zarejestrowano 49 osób potrzebujących transportu na zabieg. Do tej pory udało się zrealizować 39 transportów. W jednym z nich potrzebna była nawet pomoc straży pożarnej.

- Cały czas trwają zapisy na skorzystanie z możliwości transportu zarówno jeśli chodzi o tych, którzy jeszcze nie byli szczepieni jak i tych, którzy przyjęli już pierwszą dawkę. Dysponujemy profesjonalną pomocą ratowników medycznych oraz pojazdami specjalistycznymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Ponadto posiadamy do dyspozycji wózek inwalidzki dla osób które mają problemy w poruszaniu się – zapewnia Adam Sztonderski  koordynator z wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kutno.

W realizacji transportów pomagają z OSP Dąbrowszczak i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dowóz do punktów szczepień jest całkowicie bezpłatny. Osoby niepełnosprawne, oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu 24 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

    szym

    Oczywiscie chec pomocy trzeba zawsze pochwalic, lecz zganic nalezy za nie sprawne oswietlenie w autach sluzbowych-belka kogutow, w obu pojazdach napis straz miejska nie jest podswietlony.

  • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -0

    Edna

    Bardzo dobry uczynek. Brawo Straż Miejska. Nie tylko mandaty za złe parkowanie.