Reklama

[FOTO] Marszałek wręczył czek, gmina dostanie kilkaset tysięcy. Wójt zainwestuje w...

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 60 milionów złotych to kwota dofinansowania projektów termomodernizacyjnych na terenie województwa łódzkiego. Pierwsze symboliczne czeki zostały przekazane dziś (8 czerwca) przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz wicemarszałka Zbigniewa Ziembę. Pieniądze trafią również do jednej z gmin z naszego regionu.

W trzecim otwartym konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w którym do rozdysponowania było ponad 58 mln zł. Ocenę formalną pozytywnie przeszło aż 66 wniosków, a merytoryczną – 56. Dzięki tym funduszom udało się wesprzeć 40 wniosków. Pozostałe znalazły się na liście rezerwowej.

Pieniądze zostały przekazane również w trybie pozakonkursowym. W sumie dało to ponad 60 mln zł.

Dziś marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba uroczyście przekazali 12 symbolicznych czeków potwierdzających otrzymanie dofinansowania i umowy. Jeden z czeków trafił do gminy Witonia, do rąk wójta Mirosława Włodarczyka. Tam, dzięki wsparciu z funduszy unijnych, wyremontowane zostaną dwie świetlice wiejskie: w Anusinie i Gołocicach. Dofinansowanie dla gminy wyniosło 369 tys. zł, a łączną wartość prac wycenia się na ponad pół miliona złotych.

- Spotykamy się w niewielkim Anusinie, by dać przykład tego, że zależy nam nawet na najmniejszych miejscowościach w regionie – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. – Ważne jest dla nas każde miejsce na mapie województwa. Nie tylko duże miasta, ale każda gmina i wieś. Wszędzie tu trafiają pieniądze, w tym przypadku z Unii Europejskiej, oczywiście jeśli samorządy mają dobrych gospodarzy.

Jak dodał marszałek, termomodernizacja to inwestycje, które przynoszą wiele korzyści.

- To, między innymi, mniejsze rachunki za ogrzewanie i dużo czystsze powietrze – wyliczał marszałek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE