Reklama

[FOTO] Nieoznakowane policyjne motocykle wyjechały na drogi. Gdzie można je spotkać?

Opublikowano: śr, 22 kwi 2020 12:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policyjne motocykle wyruszyły już w pierwsze patrole po drogach naszego powiatu. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego.

- W związku ze zniesieniem niektórych obostrzeń min. zakazu przemieszczania się, niewątpliwie niejeden miłośnik jednośladów z tego skorzysta wybierając się na przejażdżkę. Pamiętajmy jednak, że po długim okresie zimowania konieczny jest przegląd techniczny oraz ocena stanu podstawowych elementów takich jak: opony, poziom płynów, stan oleju, sprawność układów hamownia czy światła - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasy KPP Kutno.

Od tych podstawowych elementów zależy nasze bezpieczeństwo. Od 21 kwietnia 2020 roku na kutnowskich drogach można również spotkać policjantów na nieoznakowanych motocyklach, które zostały już przygotowane do sezonu i rozpoczęły patrole. Przez okres kiedy pozwoli na to pogoda, policyjni motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa, oraz reagować na kierowców poruszających się jednośladami oraz sposób ich jazdy.

- Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie Kutna - podkreśla E. Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE