Reklama

Reklama

[FOTO] Niepokój o budżet powiatu, tajemnicze projekty dla kobiet i stowarzyszeń. Za nami konferencja KO

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O budzącej obawy sytuacji budżetu powiatu kutnowskiego oraz planowanych projektach społecznych mówili dziś przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, którzy w samo południe zorganizowali konferencję prasową w parku Traugutta.

Reklama

W spotkaniu udział wzięli: radny powiatowy Artur Gierula, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk - Martyna Stasiak, a także Przemysław Tobolczyk, prezes stowarzyszenia "Łączy nas jeden cel". 

Jako pierwszy głos zabrał radny Gierula, który skupił się na sytuacji finansowej powiatu kutnowskiego.  

- Jako radny powiatowy chciałem wyrazić głębokie zaniepokojenie stanem budżetu powiatu, co jest również związane z wydaną oceną obrachunkową. Jak można przeczytać, budżet na 2021 rok, sporządzony jest z istotnymi zastrzeżeniami. Dotyczą one przede wszystkim wzrostu wydatków majątkowych, deficytu operacyjnego, zagrożenia realizacji inwestycji spłaty oraz zadłużenia, osiągnięcia poziomu maksymalnego długu budżetu powiatu w 2020 rok oraz zagrożenia pełnej realizacji założeń. Kwestia budżetu i jego wykonalności w roku 2021 oraz skutków finansowych na lata 2022-2023 jest tematem na sesjach rady powiatu. Cały czas uważam, że budżet jest skonstruowany w taki sposób, że nie gwarantuje realizacji podstawowych zadań, do których powiat został zobligowany.

Rajca podkreśla, że podczas głosowań konsekwentnie negatywnie ustosunkowuje się do propozycji stawianych przez zarząd powiatu i partię rządzącą.

- Wzywamy zarząd powiatu do merytorycznej pracy, monitorowania na bieżąco stanu finansów powiatu kutnowskiego oraz dokonywania bieżacej oceny aktualnej sytuacji finasowej powiatu, szczególnie w zakresie zaciągania zobowiązań długoterminowych oraz podejmowania decyzji o rozpoczynaniu nowych zadań inwestycyjnych, co może skutkować oczywiście zachwianiem realizacji budżetu w roku 2021, jak również z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej wynika, w latach następnych. Jest to niepokojące z punktu widzenia radnego, który reprezentuje mieszkańców - podkreślał Gierula.  

Martyna Stasiak zaprasza z kolei wszystkie kobiety z różnych środowisk do włączenia się do jej projektu. O co dokładnie chodzi?

- Więcej informacji na ten temat będzie wkrótce, tak więc proszę obserwować mojego Facebooka, proszę też o kontakt telefoniczny i mailowy. Chciałabym podkreślić, że aby budować Kutno trzeba również pamiętać o kobietach. Ostatnie wydarzenia pokazały, że potrafimy się jednoczyć także w mieście róż. I przede wszystkim chciałabym, żeby kobiety z Kutna i powiatu kutnowskiego zostały wysłuchane. Zapraszam do współpracy ze mną. Determinacja i odwaga to jest coś, co nas wyróżnia na tle innych - mówiła tajemniczo asystentka posłanki.

Równie enigmatycznie wypowiadał się Przemysław Tobolczyk. 

- W lutym odpalamy dwa projekty. Mój projekt będzie dotyczył podmiotów ekonomii społecznej. Jest to ważne dla fundacji i stowarzyszeń w naszym mieście i powiecie kutnowskim. Zachęcam do kontaktu z moją osoba poprzez social media i telefon. Mam nadzieję, że projekt, który się tu narodził, będzie bardzo owocny dla wszyskich stowarzyszeń, zwłaszcza w tym trudnym okresie, w którym wszyscy się znaleźliśmy. Są to projekty, które mają skupić w większości dobrych stowarzyszeń działających w naszym okręgu. Więcej nie mogę zdradzić, bo wszystkie szczegóły są dopiero dopinane - powiedział lakonicznie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy