Reklama

Reklama

[FOTO] Pod Kutnem zatrzymano kierowcę ciężarówki. Grozi mu kilka lat więzienia: za co?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod Kutnem zatrzymano kierowcę ciężarówki, który w trakcie prowadzenia pojazdu rejestrował odpoczynek. Beztroską jazdę przerwała kontrola inspekcji transportu drogowego. Do zatrzymania doszło w trakcie rutynowej kontroli w Kaszewach na drodze krajowej nr 92.

Reklama

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Łowicza wytypowali do kontroli ciężarówkę przewożącą kontenery należącą do polskiego przewoźnika.

- Podczas kontroli wykonano wydruk z karty kierowcy. Po analizie wydruku stwierdzono, że kierowca podczas jazdy rejestrował odpoczynek, ponieważ inną aktywność włączył dopiero po zatrzymaniu do kontroli. W związku z powyższym dokonano oględzin tachografu oraz podłączono do tachografu urządzenie pomiarowe - relacjonuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

W wyniku oględzin ustalono, że z tyłu tachografu wpięte były dodatkowo cztery kable. Przeprowadzone czynności potwierdziły przypuszczenia inspektorów, że kierowca może ingerować w pracę tachografu w związku z czym sprawdzono także czy pojazd w trakcie odpoczynku kierowcy poruszał się po drogach płatnych. Ustalono, że w trakcie rejestrowania odpoczynku przez kierującego ciężarówka poruszała się, ponieważ siedmiokrotnie zarejestrowały ją bramownice kontrolne.

- W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika zagrożone karą 10 000 zł. Na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy z KPP Kutno w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez kierowcę z art. 306a § 1 KK. Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy KPP w Kutnie, a kierowcy grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - pokreśla WITD

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy