Reklama

Reklama

[FOTO] Polfarmex kupił sprzęt dla ratowników za ponad 20 tysięcy!

Opublikowano: czw, 4 cze 2020 11:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwadzieścia pięć kompletów umundurowania trafiło od Polfarmex SA do operujących w Kutnie ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Wsparcie ratowników medycznych wpisuje się w działania firmy na rzecz profesjonalistów ochrony zdrowia.

Reklama

Każdy zestaw odzieży składa się z koszulki, koszulo-bluzy, dwóch par spodni (letnich oraz zimowych), bluzy polarowej i kurtki softshell. Odzież została uszyta pod rozmiar konkretnego ratownika oraz wykonana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 17 grudnia 2019 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

- Najlepszym podziękowaniem jest to wyrażone w realnym wsparciu. Jesteśmy pełni wdzięczności oraz uznania dla ciężkiej pracy, jaką wykonują zespoły ratownictwa medycznego. Wspierając personel służby zdrowia nie zapominamy również o nich – mówi Marek Wośko, wiceprezes zarządu Polfarmex SA.

Bezpieczeństwo ratowników medycznych to nie tylko środki ochrony osobistej ale również dobrej jakości odzież ochronna. Fluorescencyjna czerwień sprawia, że ratownicy medyczni udzielający pomocy podczas wypadków komunikacyjnych widoczni są ze znacznie większej odległości. Również w nocy albowiem odzież opatrzona jest systemem najnowszych elementów odblaskowych. Co ważne, ubrania wykonane są z tkanin zapewniających nie tylko komfort termiczny niemal w każdych warunkach atmosferycznych.

Wartość przekazanych kompletów umundurowania to ponad 20 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • rok temu | ocena +4 / -4

  Hdhdjdhdjhd

  Siedzę i czytam i nie mogę wyjść z podziwu jak łatwo dziś zawinąć g**no w złoty papierek i mówić że to czekolada.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Kamil

  Nie no to teraz Polfarmex ratuje/pomaga szpitalowi a gdzie byli wcześniej w czasie pseudopandemii... I tak już pewno się dorobili na zwiększonym popycie na lekach... A zwolnienia itp to tylko po to aby dostać dofinansowanie... za chwilę znów będą przyjęcia do Polfarmex... taki reset w gospodarce

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Brawo

  Brawo polfarmex! Mimo trudnej jak mniemam sytuacji ( w piątek poleciało 11 osób na bezrobocie) w trakcie pandemii, macie gest aby pomagać innym ( posiłki dla lekarzy, teraz sprzęt). Trzeba sobie pomagać, zwłaszcza teraz, w tych trudnych dla wszystkich czasach.

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Kulawik do dymisji!

  Jesteście żałośni. Żadnej dociekliwości, żadnych pytań, tylko powtarzanie tego, co starostwo wam podsuwa. Tymczasem nad szpitalem nikt już nie panuje. Co się stało na oddziale I wewnętrznym? Dlaczego nie podłączono do respiratora człowieka z ostrą niewydolnością płuc, który się dusił, tylko czekano, aż umrze? Dlaczego pielęgniarki nie reagow... Rozwiń

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Ok

   A co ma sprzęt dla ratowników od polfarmexu i sytuacja szpitala wspólnego? Ja nie widzę zbierzności jeśli chodzi tutaj o inicjatywę pomocy medykom a tym że szpital nic nie ogrania. Od nadzoru nad szpitalem jest starosta kutnowki , wojewoda albo ewentualnie NIK, Sanepid, i prokurator a nie polfarmex... WSRM i Kutnowki szpital to zupełn... Rozwiń