Reklama

Reklama

[FOTO] Policja w trosce o bezpieczeństwo. W ręce mieszkańców Kutna trafiły...

Opublikowano: 19 stycznia 2021 12:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Świeć przykładem-bądź widoczny”- pod takim hasłem kutnowscy policjanci wspólnie z radiem Q rozdawali pieszym odblaski. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Obecna aura pogodowa pogarsza warunki panujące na drodze i może sprzyjać zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych. PAMIĘTAJ !!!! Nawet niewielki odblask sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze.

Reklama

19 stycznia 2021 roku w samo południe policjanci z kutnowskiej komendy wspólnie z radiem Q rozdawali pieszym odblaski. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Pamiętajmy, że gwałtownie pogarszające się warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok wymagają od wszystkich uczestników ruchu wzmożonej uwagi i koncentracji. Niezwykle istotna jest świadomość zagrożeń, jakie mogą spotkać nas na drodze. Dlatego tak ważnym jest żeby piesi byli widoczni na drodze. Mieszkańcy naszego miasta otrzymywali dzisiaj kamizelki odblaskowe, opaski oraz zawieszki, a policjanci i redaktorzy radia Q namawiali wszystkich do korzystania z elementów odblaskowych zwracając przy tym uwagę na prawidłowe noszenie odblasków, które powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków - relacjonuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy - Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

- Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych na obszarze zabudowanym - podkreśla podkom. Edyta Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Ola zalogowany

  Te odblaski bardziej przydałyby się na wsiach. Ludzie chodzą po dziurawych poboczach drogi, bez chodników, niewidoczni. Dzisiaj na Leszczynku mijałam taką osobę własnie. I ta impreza panowie policjanci w centrum miasta jest dla mnie conajmniej smutna.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Pisojepcy

  Gdzie dystans? Pislicja?

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  xxxxx

  Może dobrze byłoby trochę sprzątnąć ten zalegający śnieg z chodnikow,nie spotkałam dzis ani jednej piaskarki ani plugów odsniezajacych,chodniki sa tragiczne,ale pewnie jak zwykle zima zaskoczyła

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -5

  glos plebsu

  Już nic nie poprawi wizerunki milicji pisowskiej

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

   Wróg komuny.

   Nie zazdrość ludziom odblasków.Ty wystarcz,ze przybijesz do czoła czerwony piorun i już nikt się nie zbliży.