Reklama

Reklama

[FOTO] Pontonem przez staw w parku Traugutta. Teraz woda będzie dużo czystsza!

Opublikowano: 20 maja 2021 11:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta zapewnia, że mętna woda w stawie w parku Traugutta ma niebawem odejść w zapomnienie. To dzięki pracom przeprowadzonym przez pracowników firmy Bio-Gen z Namysłowa, którzy przy użyciu pontonu, wpuścili do zbiornika specjalny preparat.

Reklama

 Jakość wody w parku w ostatnim czasie uległa pogorszeniu. Zdaniem kutnowskiego magistratu przyczyniła się do tego długa zima, opadające do wody kwiatostany i liśce drzew oraz jedzenie wrzucane przez mieszkańców, chcących dokarmiać kaczki. Więcej pisaliśmy o tym m.in TUTAJ.

Taki stan rzeczy nie powinien jednak niepokoić mieszkańców. 

- Preparat użyty przez tę firmę złożony jest z bakterii. Ograniczają one zawartość związków biogennych, co hamuje rozwój glonów i sinic oraz redukuje osady na dnie zbiornika. Dzięki temu zwiększa się przejrzystość wody oraz zmniejsza się ilość osadów, a to wpływa pozytywnie na organizmy żyjące w stawie – wyjaśnia Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej w UM Kutno.

Urząd zapewnia, że po zabiegu przeprowadzonym przez firmę z Namysłowa, woda będzie biologicznie czysta.

- Preparat nie jest groźny  dla ryb ani kaczek żyjących w stawie. Koszt zabiegu to 4 000 złotych. Nie wykluczone, że jesienią będzie on powtórzony - wyjaśnia magistrat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -5

    Polka zalogowany

    A co się tyczy tego bunkra placu wolności.. To jest perfide kłamstwo że mieszkańcy chcieli parkingu.. Dochodzę do wniosku że za zmarnowanie 40 milionów na to gówno to ktoś piwinien beknąć.. Mieszkańcy chcieli w tym miejscu tężnię, ławeczki, drzewa ale nikt nas nie słuchał.. Panowie prezydenci już chyba się podorabiali, kolesi też dorobił scie.. I to chyba pora się pożegnać.. NIC DOBREGO DLA KUTNA NIE ZROBIL UŚCIE..