Reklama

Reklama

[FOTO] Świetny projekt w kutnowskim Żłobku! "Białe zjemy to wyrośniemy"

Opublikowano: czw, 28 lis 2019 18:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Żłobku Miejskim "Wesoła łąka" w Kutnie rozpoczął się projekt "Białe zjemy to wyrośniemy!". Organizatorem programu jest I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

Reklama

Projekt ma na celu promowanie produktów mlecznych w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Będzie to cykl zajęć
dydaktycznych, plastycznych dla dzieci oraz konkursy i prelekcje dla rodziców, jak również wprowadzenie do cotygodniowego jadłospisu
żłobkowego "białych śniadań", na których dzieci samodzielnie decydują co zjedzą spośród przygotowanych potraw.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się wspólnym śniadaniem przy dużym pięknie zastawionym stole, na którym były m. in.: owieczki, myszki, pingwiny, króliczki, pociągi serowo-warzywne, gąsienice, kwiatki, grzybki. Następnie opiekunki grup przeprowadziły zajęcia dydaktyczne na temat skąd się bierze mleko, przeczytały dzieciom "Opowieści krowy Emilki o jej rodzinie i jak wygląda życie na farmie". Na koniec zabawy ruchowe: "Krówki do zagrody", "Każda łatka ci powie, co masz zrobić na zdrowie", " Krówka i jej przyjaciele".

Serdeczne podziękowanie dla firmy Handel Hurtowy Art. Spożywczymi i Przemysłowymi, Tomasz Lipski za przekazanie produktów mlecznych.

Zakończenie projektu 15 lipca 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)