Reklama

Reklama

[FOTO] Trwa remont kamienicy w centrum. Znajdzie się tu 7 mieszkań

Opublikowano: 28 stycznia 2021 07:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już półmetek modernizacji kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20 w Kutnie. Budynek ma całkowicie zmienić swoje oblicze. Jak informują władze Zarządu Nieruchomości Miejskich, prace rozpoczęte jeszcze w ubiegłym roku, idą zgodnie z planem. Częściowo wykonana została elewacja budynku, powoli kończą się z kolei roboty związane z wymianą dachu.

Reklama

- W tej chwili mamy wykonane około 45 do 50 procent wszystkich robót. Trwają prace wewnętrzne, czyli wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i centralnego ogrzewania. Przebudowywane są ścianki i adaptowane jest poddasze na dwa lokale mieszkalne. Jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne, to będziemy kończyli elewację zewnętrzną – tłumaczy Marian Sierpiński, Dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.

W kamienicy przy ulicy Podrzecznej 20 po remoncie dostępnych będzie siedem mieszkań. Przed remontem zamieszkałe były jedynie dwa lokale. Remont znacząco podniesie standard życia mieszkańców, którzy zyskają też podłączenie do sieci ciepłowniczej. Koszt remontu budynku to 917 tysięcy złotych. Firma MEG-BUD wykonująca roboty budowlane, ma zakończyć prace wraz z końcem kwietnia.

Warto podkreślić, że Miasto stara się też o pieniądze zewnętrzne na remont kolejnej kamienicy. Chodzi o budynek przy ulicy Sienkiewicza 9. W tej sprawie został już złożony wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na razie jednak nie ma informacji o wynikach naboru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -2

  Ząbek

  Wyburzyć tą budę najlepiej a nie remont, niska obszczana chałupa co to remontować to nie pałac saski, zero wyglądu psuje widok centrum miasta

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Edek

  Do ,,BRAWO WY ,, ty nie obyczajno istoto Jest wiele rodzin potrzebujacych w Kutnie Ktorzy nie są w stanie pozyskać mieszkanie mimo ze pracują ITP Bo niemają zdolności kredytowej itp A ty co mamuś tatuś włozy pieniążki i cwaniakujesz i obrażasz slabszych Ale są też co się zgadzam z tobą ze jest patola pisowska żerująca wiecznie typu ,,daj ..daj.dajj to z nimi ....... wiadomo Szanuj ludzi potrzebujących ..... Bo konto matczyne się zamknie i co wtedy zrobisz mimo ze start taki niby był zajebiaszczy ......

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -5

  Brawo WY.

  AŻ 7 mieszkań za blisko milion i żadne z nich nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Rozumiem że znów UM zrobi lokum dla kogoś "znajomego" ? Czy może dla rodzin które całe życie są w trybie pasożytniczym i jedyny ich wyczyn to spłodzenie i urodzenie bombelków? A może dajmy je znów tym którzy zostali eksmitowani przez swe długi? Przecież to najlepszy elektorat w tym kraju :) a pozostali którzy pracują lub są ZMUSZANI do wychowywania niepełnosprawnych dzieci muszą sobie radzić sami.