Reklama

[FOTO] WOS ma w jednym palcu. Uczeń Kasprowicza w gronie finalistów!

Opublikowano:
Autor:

[FOTO] WOS ma w jednym palcu. Uczeń Kasprowicza w gronie finalistów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piotr Muliński, uczeń klasy społeczno – prawnej II LO im. Jana Kasprowicza, uzyskał tytuł finalisty 61 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zawody etapu centralnego zostały odwołane, a wszyscy laureaci etapu okręgowego otrzymali tytuły finalistów. Bycie finalistą olimpiad przedmiotowych firmowanych przez MEN to szereg przywilejów. Zwolnienie z egzaminu maturalnego, w tym wypadku z wiedzy o społeczeństwie, zatem Piotr, uczeń klasy drugiej, mimo że maturę będzie zdawał za rok, już teraz uzyskał pierwsze 100% z egzaminu maturalnego. Tytuł finalisty uprawnia go także do przyjęcia na wiele kierunków studiów poza systemem rekrutacji.

Piotr Muliński i Mikołaj Szymczak (też uczeń klasy drugiej społeczno – prawnej), zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału V Olimpiady Wiedzy Historycznej, organizowanej przez Stowarzyszenie COPTIOSH. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zawody finałowe, również zostały odwołane, a uczniom zakwalifikowanym do eliminacji centralnych przyznano tytuły finalistów. Piotr po eliminacjach okręgowych uzyskał 3. wynik w kraju, a warto przypomnieć, że jest już laureatem tej olimpiady z roku poprzedniego.

Piotr i Mikołaj, wraz z otrzymaniem tytułów finalistów, uzyskali prawo studiowania na wielu kierunkach na kilkunastu uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i innych.

Opiekę merytoryczną nad Piotrem w 61 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym sprawowała Dorota Dobiecka – Stańska, a nad Piotrem i Mikołajem startującymi w V Olimpiadzie Wiedzy Historycznej Renata Saramonowicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Został jeszcze jeden rok nauki i jeszcze jedna szansa na najwyższe laury.

Warto przypomnieć, że do etapu centralnego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Polska Piastowska zakwalifikowali się również uczniowie klas pierwszych Katarzyna Przybysz i Bartosz Kaczmarek (klasy społeczno – prawne). Prawo uczestniczenia w finale tego konkursu ma również ubiegłoroczny laureat (trzecie miejsce w kraju) Piotr Muliński. Uczniów do konkursu przygotowują: dyr. Artur Ciurlej i Renata Saramonowicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE