Reklama

Reklama

[GALERIA] Ślubowanie w "Dwójce" - zobaczcie zdjęcia swoich dzieci

Opublikowano: pt, 27 paź 2017 12:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godzinie 9:00 w szeregi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kutnie wstąpiły klasy IA i IB. Uroczystości ślubowania i pasowania towarzyszyła dobrze przygotowana oprawa artystyczna, którą zobaczyli zarówno uczniowie oraz nauczyciele, jak i zaproszeni goście.

Reklama

Na sali prócz uczniów i wychowawców klas obecni byli m.in. dyrektor szkoły - Juliusz Sieradzon, wicedyrektor - Agnieszka Ciesielska, wychowawcy klas pierwszych, rodzice pasowanych uczniów, a także Prezydent Miasta Kutno - Zbigniew Burzyński.

Uroczystość otworzyła wychowawczyni klasy IA, witając zgromadzonych na sali gości oraz kierując kilka słów w stronę pierwszaków, którzy lada moment mieli stać się pełnoprawnymi uczniami. Nim to się stało, zaprezentowano część artystyczną, w której wzięli udział przede wszystkim pierwszoklasiści, a także uczniowie starszych klas. Starsza koleżanka przebrana w strój wróżki zadawała dzieciom pytania, które dotyczyły wiedzy na temat ojczyzny. Po prawidłowych odpowiedziach, które padły z ust pierwszaków, przyszła pora na zadania. A były nimi: zaśpiewanie piosenki, wykonanie czynności fizycznych takich jak podskoki czy przysiady, a także wypicie szklanki soku z cytryny. Dzieciaki wykonały to bez żadnego trudu i dzięki temu udowodniły, że są gotowE do wstąpienia w poczet szkoły jako pełnoprawni uczniowie. W związku z tym na sali zaponowała chwila skupienia, wszyscy obecni zaśpiewali hymn, po czym nadszedł moment wypowiedzenia słów ślubowania. Tradycyjnie po tym miało miejsce pasowanie na uczniów. Dokonali tego dyrektor szkoły wraz z prezydentem.

Gdy emocje i stres już opadły, do głosu doszli kolejno pan Zbigniew Burzyński i Juliusz Sieradzon. Złożyli oni życzenia oficjalnie przyjętym w grono społeczności szkolnej uczniom. Na koniec na dzieciaki czekała miła niespodzianka, gdyż wręczone zostały im prezenty na początek edukacyjnej drogi. Po zakończeniu uroczystości, dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami zrobili sobie pamiątkowe zjęcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)