Reklama

Reklama

Gaudeamus 2015/2016 w ŻDK!

Opublikowano: wt, 13 paź 2015 09:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 10 października w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który był i jest sekcją dydaktyczną ŻDK.Program i zakres działania są opracowywane i realizowane przy daleko idącej współpracy ze słuchaczami, którzy reprezentują optymalny model człowieka dojrzałego pełnego inwencji i cieszącego się życiem.

Reklama

Dyrektor ŻDK - Magdalena-Modrzejewska Rzeźnicka przywitała przybyłych gości oraz wszystkich słuchaczy UTW, wierszem pt. „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej.

Przybliżyła wszystkim zebranym ideę funkcjonowania UTW.

- Od kilku lat w naszej rzeczywistości dokonują się pozytywne zmiany polegające na odbudowaniu pozycji seniorów w naszym społeczeństwie ludzie starsi są znowu ważni. Seniorzy zaczęli wierzyć , że życie nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Uwierzyli, że mogą kreować rzeczywistość wokół siebie.UTW pozwolił uwierzyć w siebie osobom dojrzałym, że jeszcze wiele nowego i dobrego przed nimi - mówiła dyrektor.

Słowa podziękowania skierowane zostały również do wykładowców i pracowników ŻDK oraz ludzi dobrej woli wspierających działalność naszego Uniwersytetu. W dalszej części uroczystości mogliśmy obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Zebranie na Olimpie” w wykonaniu sekcji teatralnej UTW przygotowane pod kierunkiem Katarzyny Brzozowskiej – Zajączkowskiej, oprawa muzyczna – Witold Figurski, dekoracja – Monika Cieniewska, stroje- Stanisława Adamczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)