Reklama

Gdzie kupić kartony przeprowadzkowe?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie kupić kartony przeprowadzkowe? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przeprowadzka do nowego mieszkania to jeden z najszczęśliwszych dni i zarazem najbardziej stresujący w życiu wielu osób. Sprawy związane z całą logistyką tego wydarzenie powinny być odpowiednio zaplanowane. Warto zrobić sobie listę, na której zostaną umieszczone rzeczy koniecznie do wzięcia. To także świetna okazja do tego, aby zrobić porządki i wyrzucić to, czego już nie potrzebujemy. Co wykorzystać do transportu i pakowania bibelotów ? Jakie kartony są idealne do przeprowadzki? Gdzie kupić kartony przeprowadzkowe?

Gdzie kupić kartony przeprowadzkowe?

Wiele osób, które mają zamiar się przeprowadzić, bardzo często szuka najkorzystniejszego rozwiązania na zapakowanie swoich rzeczy. Mogą to być książki, kolekcje pamiątek, czy też większe gabarytowo sprzęty. Idealnym wyborem wydają się kartony przeprowadzkowe, jednak gdzie je można kupić? Czy wystarczą takie z marketu? Otóż nie. Warto wybierać specjalnie dedykowane do przeprowadzek pudła.

Takie kartony można kupić w internecie lub w specjalnym sklepie oferującym narzędzia do przeprowadzek. Często kupując większą ich ilość, można otrzymać w gratisie folię, która posłuży do jeszcze lepszego zabezpieczenia transportowanych przedmiotów. Na co zwrócić uwagę wybierając idealne kartony przeprowadzkowe? Przede wszystkim należy patrzeć na ich jakość.

Składają się na nią w głównej mierze warstwy tektury i oznaczenie "do przeprowadzki. Standardowe wersje kartonów są czterowarstwowe, jednak do cięższych przedmiotów i szkła polecane są pięciowarstwowe. Warto także kupować opakowania w zestawach, ponieważ można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych. Taka możliwość jest dostępna w sklepie https://ecopako.com/, który jest jednym z liderów w swojej branży.

Jak są skonstruowane i jakie wybrać kartony przeprowadzkowe?

Kartony przeprowadzkowe powinny składać się z kilku warstw, a im jest ich więcej, tym większy poziom zabezpieczenia gwarantują dla transportowanych towarów. Jeśli mamy zamiar przewozić duże i lekkie przedmioty, w zupełności wystarczą modele trójwarstwowe, jeśli jednak jest to zbiór lektur, powinniśmy zainwestować w mniejsze kartony, które będą miały przynajmniej pięć warstw tektury. Przeprowadzając się na nowe mieszkanie, z pewnością przydadzą się zarówno jedne, jak i drugie modele kartonów przeprowadzkowych.

A z czego składają się takie kartony? Ich podstawowym składnikiem jest tektura falista, jednak poszczególne jej warstwy różnią się między sobą grubością. Wiele osób wybierając opakowania do transportu, nie zwraca uwagi na jeszcze jeden, ale za to niezwykle istotny aspekt - odpowiednie sklejenie. Niektóre, gotowe kartony nie tylko są połączone na trwały i mocny klej, ale na dodatek są spięte na zszywki. Jeśli decydujemy się na samodzielne składanie opakowań zbiorczych, powinniśmy sklejać je przy pomocy wysokiej jakości taśmy.

Kiedy najlepiej się przeprowadzać?

Jeśli mamy już wybrane odpowiednie kartony, jesteśmy spakowani, to został nam ostatnim etap przeprowadzki. Transport wszystkich rzeczy powinien odbywać się w czasie, kiedy na ulicach nie ma zbyt wielu aut, a sami nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Stąd też wiele firm przeprowadzkowych proponuje godzinę dziewiątą rano. W tym czasie wszystkie korki powinny się rozładować, a sąsiedzi już siedzieć w pracy. W ten spokój nie tylko nie będziemy nikomu wadzić i zakłócać swobodnego przemieszczania się, ale także cały proces przeprowadzki przebiegnie znacznie szybciej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE