Reklama

Reklama

Gmina Kutno pomoże mieszkańcom dotrzeć do punktu szczepień

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Gmina Kutno pomoże mieszkańcom dotrzeć do punktu szczepień - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kutno organizuje bezpłatny transport dla swoich mieszkańcow, którzy mają problem z dotarciem do punktów szczepień.

Reklama

 Nadmieńmy, że zalecenia do organizacji transportu pacjenta na szczepienie przeciwko Covid-19 zakładają podział na dwa rodzaje gmin: miasta powyżej 100 tys. mieszkańców oraz gminy miejskie (poniżej 100 tys.), gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców przyjęto stawkę za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w wysokości 75 zł, dla pozostałych gmin – 65 zł (za transport osoby sprawnej ruchowo 30 zł). Partycypację gmin założono na poziomie 20 proc. kosztów organizacji transportu.

Kto jest uprawniony do dowozu do punktu szczepień?

- osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami.

- osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień - mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczpień znajdującego się najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Aby skorzystać z transportu organizowanego przez gminę Kutno należy zadzwoniń na jeden z podanych numerów telefonu i podac termin oraz godzię wcześniej umówionej wizyty w punkcie szczepień

tel. 24 355 70 37 - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

tel. 24 355 70 34 - Urząd Gminy Kutno

W województwie łódzkim zorganizowano 429 punktów szczepień. Narodowy Program Szczepień podzielono na etapy:

1. Etap "0" - pracownicy sektora ochrony zdrowia

2. Etap I - pensjonariusze DPS, osoby powyżej 60. roku życia, nauczyciele, służby mundurowe

3. Etap II -  osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi, osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa

4. Etap III - przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń, powszechne szczepienia populacji powyżej 18 roku życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy