Reklama

Reklama

Gmina Kutno wyprzedaje węgiel. Można go nabyć bez żadnych limitów!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Gmina Kutno wyprzedaje węgiel. Można go nabyć bez żadnych limitów! - Zdjęcie główne

Ruszyła sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę Kutno | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę Kutno, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Opał można nabyć bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych.

Reklama

4 maja 2023 roku ruszyła sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminę Kutno. Nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe zakłada m.in.:

1) wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

2) brak limitu ilościowego

Zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

3) węgiel dla mieszkańców innych gmin.

Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego (zaświadczenie o przyznaniu dodatku węglowego).

W tej chwili gmina Kutno dysponuje 12,82 tonami węgla typu orzech oraz 45,54 tonami ekogroszku Pieklorz. Cena węgla to 1900 zł brutto za tonę.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania zapasów węgla, jednak nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2023 roku.

Wnioski w wersji papierowej wraz z klauzulą RODO dostępne są w pokoju nr 2 w Urzędzie Gminy Kutno oraz na stronie internetowej gminy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 722 222 283 lub 24 384 89 04.

Info: Gmina Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy