Reklama

Reklama

Gmina Kutno z dużym dofinansowaniem. Jakich inwestycji możemy się spodziewać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Kutno

Gmina Kutno z dużym dofinansowaniem. Jakich inwestycji możemy się spodziewać? - Zdjęcie główne

Gmina Kutno zamieściła informację o otrzymanym dofinansowaniu z budżetu Województwa Łódzkiego | foto Gmina Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kutno otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego. Pomoc przeznaczona zostanie na realizację małych projektów w sołectwach, a jej łączna kwota to 40 tys. zł.

Reklama

Gmina Kutno poinformowała na Facebooku, że znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymają z budżetu Województwa Łódzkiego pomoc finansową przeznaczoną na realizację zadań własnych gminy w zakresie małych projektów w sołectwach. Inicjatywy dotyczą m.in. budowy placu zabaw, plenerowej siłowni czy doposażenia boiska. 

W ramach dofinansowania w sołectwach realizowane będą następujące projekty:

1.Nowa Wieś – strefa relaksu dla dzieci obejmująca zakup wyposażenia placu zabaw, ławek parkowych oraz zagospodarowanie terenu poprzez założenie trawnika i posadzenie krzewów ozdobnych.

2.Gołębiew Nowy – budowa siłowni plenerowej w miejscowości Gołębiew Stary w bezpośrednim sąsiedztwie boiska ze sztuczną nawierzchnią.

3.Piwki – doposażenie terenu sportowo-rekreacyjnego poprzez zakup i montaż piłkochwytów oraz ławek. Ponadto teren boiska zostanie wyrównany oraz dokonane zostaną uzupełnienia nawierzchni trawiastej.

4.Strzegocin – utworzenie terenu zielonego z alejką edukacyjną z opisem nazw roślin ozdobnych, drzewek i roślin sezonowych. Teren zostanie częściowo utwardzony kostką brukową, zamontowane zostaną również ławki.

- Projekty powstały z inicjatywy i przy dużym udziale sołtysów oraz mieszkańców w odpowiedzi na ogłoszony nabór wniosków w programie „Sołectwo na plus". Realizacja rzeczowa projektów ma zakończyć się do dnia 15.11.2021 r – informuje Gmina Kutno. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE