Reklama

Reklama

W kraju, czy pod palmami? Zobacz, jak tegoroczne wakacje spędzą mieszkańcy naszego regionu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

W kraju, czy pod palmami? Zobacz, jak tegoroczne wakacje spędzą mieszkańcy naszego regionu   - Zdjęcie główne

W kraju czy pod palmami? Jak mieszkańcy naszego województwa spędzą tegoroczne wakacje? | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czekają nas już kolejne pandemiczne wakacje. Czy będą się różnić od poprzednich? Z pierwszych danych wynika, że tak – w ubiegłym roku duża ilość osób deklarowała wypoczynek w domu lub na działkach. Tegoroczne urlopy większość mieszkańców naszego województwa spędzi jednak na wyjazdach, głównie w kraju.

Reklama

Wakacyjnym planom Polaków przyjrzeli się ankieterzy firmy IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Z badań wynika, że ponad 62 proc. Polaków planuje letni urlop, a trzy czwarte z nich spędzi go w kraju. To dobra wiadomość dla branży turystycznej, mocno zadłużonej od wybuchu pandemii.  

Jak sytuacja wygląda w województwie łódzkim?

Jak podaje Dziennik Łódzki 27 proc. mieszkańców naszego regionu na pewno wybierze się w podróż podczas tegorocznego lata, a kolejne 40 proc. raczej się na taki krok zdecyduje. W domu na pewno zostanie 9 proc. osób z regionu, a raczej ich los podzieli 24 proc. Widać, ze liczba osób planujących wakacyjny wypoczynek zdecydowanie przeważa nad tymi zostającymi w domu. 

- Aż 71,6 proc. osób, które chcą wyjechać, urlop spędzą w kraju, a niespełna 21 proc. połączy wypoczynek krajowy z zagranicznym. Tylko za granicę wybiera się z kolei 15 proc. ankietowanych z naszego regionu – informuje Dziennik Łódzki. 

Dlaczego Polska?

Dla ponad jednej trzeciej urlopowiczów argumentem za spędzeniem wakacji w Polsce jest łatwość zorganizowania takiego wyjazdu. Nieco ponad co czwarty badany deklaruje za to, że zawsze wybiera krajowy kierunek. Podobna grupa wskazała, że w Polsce jest bezpieczniej niż w innym państwie. Z kolei 23 proc. z planujących wakacje spędzi je w kraju, żeby wspomóc rodzimą turystykę.

- Pandemia nasiliła wśród Polaków swoisty patriotyzm gospodarczy - mówi Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów. - Zwracamy większą uwagę na to, gdzie wędrują nasze pieniądze i jak możemy wspomóc dotknięte kryzysem biznesy. […] W przypadku branży turystycznej przez długi czas jej funkcjonowanie uniemożliwiały lub utrudniały obostrzenia, co skutkowało znaczącym przyrostem zadłużenia. Tegoroczny wakacyjny sezon będzie więc dla nich niezwykle ważny, bo długi w tym biznesie sięgają 23 mln zł – dodaje. 

Ile w tym roku wydamy na urlop?

Niemal połowa planujących wypoczynek zamierza przeznaczyć na ten cel od 1 tys. do 3 tys. zł, a co trzeci mieszkaniec województwa łódzkiego wyda od 500 do 1 tys. zł. W skali kraju prezentuje się to podobnie – od 1 tys. do 3 tys. zł wyda 38 proc. ankietowanych, a od 500 do 1 tys. zł. 37 proc. Tylko 12 proc. wyda na wakacje więcej niż 3 tys. zł na osobę.

- Na wakacje w tym roku nie wszyscy będą mogli sobie pozwolić. Wśród osób, które raczej nie zdecydują się na letni urlop, najczęstszym tego powodem jest brak pieniędzy. [...] Nadal silny jest też strach przed zakażeniem koronawirusem, który wymienia co czwarta osoba z tej grupy - zaznacza prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

A Wy wybieracie się gdzieś na wakacyjny wypoczynek? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE