Reklama

Reklama

Gniazdo bocianów pod Kutnem tętni życiem. Wykluło się już pięć piskląt! [FOTO/WIDEO]

Opublikowano: pon, 9 maj 2022 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie „Pomagam Bocianom” poinformowało o kolejnych pisklakach, które już wykluły się w monitorowanym gnieździe w miejscowości Pasieka pod Żychlinem. Jak donoszą obserwatorzy, to najprawdopodobniej pierwsze gniazdo w Polsce, w którym doszło do wyklucia się małych bocianów.

Reklama

Zaledwie w piątek podkutnowskie Stowarzyszenie „Pomagam Bocianom” donosiło o dwóch pierwszych pisklętach, które wykluły się Pasiece. Dziś możemy już obserwować aż pięć małych bocianów.

- Obserwowaliśmy ostatnio poczynania naszej pary lęgowej i czekaliśmy z niecierpliwością, a tutaj taka niespodzianka. Jak donoszą obserwatorzy, nasze monitorowane gniazdo jest pierwszym w Polsce, w którym doszło do wyklucia się piskląt. Zachęcam do wspierania naszego ośrodka, jesteśmy na etapie rozbudowy i relację z tego wydarzenia również Państwu przedstawimy – mówi Artur Paul ze Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”.

Całodobowa transmisja, w której trakcie możecie podglądać zamieszkującą w Pasiece bocianią rodzinę, dostępna jest TUTAJ.

Od czasu założenia kamery i rozpoczęcia transmisji (17 marca 2022 r.) codzienne życie bocianów obejrzały już tysiące osób. W tej chwili wideo ma ponad 78 tysięcy odsłon. 

Jak wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu, stowarzyszenie zajmuje się ochroną bociana białego w województwie łódzkim. Prowadzi także Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zgodnie z pozwoleniem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. Na stronie ratujemyzwierzaki.pl możecie finansowo wesprzeć jego działalność.

- Nasza pomoc polega na zajmowaniu się miejscami lęgowymi, staramy się interweniować w każdej sprawie po wcześniejszej naszej weryfikacji zgłoszonego zdarzenia, podejmujemy kroki, aby chronić cenne miejsca lęgowe tych ptaków, także inwentaryzujemy gniazda, prowadzimy akcje obrączkowania ptaków, a co najważniejsze zajmujemy się bocianami, które wskutek nieszczęśliwych zdarzeń losowych zostają ranne i aby przeżyć, potrzebują ludzkiej pomocy – czytamy na stronie zbiórki.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego do opieki nad ptakami sprzętu. Są to m.in.:

  • leki, opatrunki, igły, strzykawki etc...
  • inkubator - profesjonalny, spełniający jakże trudne wymogi co do inkubacji jaj bocianich,
  • aparat do RTG - mając na miejscu sprzęt można precyzyjnie stwierdzać urazy oraz od razu wprowadzać leczenie,
  • kolejna woliera - dla bocianów potrzebujących tzw. wzmożonej opieki, nienadających się do poruszania się po wolnym wybiegu,
  • pojazd do przewożenia rannych, potrzebujących transportu zwierząt.
CZYTAJ TAKŻE: W mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny. Okoliczności tragedii ustalają kutnowscy policjanci

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)