Reklama

"Goń z pomnika bolszewika", czyli kutnianie włączają się do ogólnopolskiej akcji

Opublikowano:
Autor:

"Goń z pomnika bolszewika", czyli kutnianie włączają się do ogólnopolskiej akcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz Stowarzyszenie KoLiber apelują do władz miasta o usunięcie w Kutnie pozostałości po ideologii komunistycznej.Dziś obie organizacje poinformowały na konferencji prasowej o kutnowskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji "Goń z pomnika bolszewika". Spotkanie z dziennikarzami nieprzypadkowo zorganizowano przy obelisku Związku Walki Młodych przy ulicy Jana Pawła II.

Celem akcji "Goń z pomnika bolszewika" jest zbieranie informacji na temat "miejsc pamięci" stworzonych na użytek komunistycznej propagandy, m.in.: pomników, nazw ulic oraz placów i prowadzenie takich działań, by usunąć je z przestrzeni publicznej.

Poza obeliskiem upamiętniającym ZWM pozostałości po poprzednim systemie znajdują się przy ul. Wyszyńskiego 7. Chodzi o tablicę dedykowaną Malwinie i Wincentemu Wardom.

Obie organizacją proponują przekazać tablice Muzeum Regionalnemu. Natomiast w miejsce tablicy ZWM umieścić tablicę upamiętniającą ofiary zbrodni Armii Czerwonej na terenie powiatu kutnowskiego w latach 1945-1946.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE