Grają w tenisa ziemnego

Grają w tenisa ziemnego - Zdjęcie główne

WydarzeniaZa nami drugi z cyklu wakacyjnych turniejów tenisa ziemnego w ramach Pucharu Lata 2010. W sobotę tenisiści grali na korcie MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej. Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje - 15 i 29 sierpnia.

W kategorii do 40 lat wygrał Robert Winiecki, który w finale pokonał Andrzeja Krauzowicza. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Daniel Żak wygrał z Rafałem Gałką.

Z kolei w kategorii powyżej 40 lat drugie zwycięstwo odniósł Andrzej Mucha, pokonując w finale Witolda Witkowskiego. Trzecią lokatę zajął Andrzej Simiński, a czwartą Ireneusz Kmieciak.

Po dwóch turniejach w kat. do 40 lat prowadzi R. Winiecki z dorobkiem 105 punktów. Za nim uplasowali się Piotr Leonowicz - 60 i A. Krauzowicz - 50 punktów.

W kat. powyżej 40 lat prowadzi A. Mucha z wynikiem 120 pkt przed Witkowskim - 90 i Simińskim - 50 punktów.

Warto dodać, że duży sukces na Narodowych Mistrzostwach w Łodzi odniosła para deblowa Robert Winiecki i Andrzej Krauzowicz z Kutna, którzy w kat. +35 już po raz drugi zdobyli brązowy medal. Na tych mistrzostwach brąz w mikście w kat. open zdobył Piotr Leonowicz, również kutnianin.