Grali w szachy na świeżym powietrzu

Grali w szachy na świeżym powietrzu - Zdjęcie główne

WydarzeniaW poniedziałek Park Traugutta został opanowany przez szachistów. Na estradzie odbył się pokaz szachów parkowych, niedawno zakupionych przez Urząd Miasta Kutno. W inauguracyjnej partii mistrz Kutna Miłosz Zwarycz pokonał zawodnika pierwszej kategorii Michała Kowalczyka, a w nagrodę otrzymał wielką drewnianą wieżę.

Wokół estrady rozegrano trzy turnieje. W turnieju dla dorosłych miejsca nagrodzone zajęli: I Michał Kowalczyk, a drugie i trzecie ex equo Waldemar Dudziński i Miłosz Zwarycz.

W turnieju juniorów starszych również przyznano trzy nagrody, które zdobyli: 1. Maciej Budnicki, 2. Michał Witkowski, 3. Kinga Wojciechowska.

W najliczniej obsadzonym turnieju juniorów młodszych (do lat 14) wręczono dziewięc nagród. Otrzymali je: 1. Paweł Kwiatkowski, 2. Filip Kucharski, 3. Michał Kwiatkowski, 4. Dominik Kowalczyk, 5. Piotr Rojek, 6. Michał Zielak, 7. Szymon Kolczyński, 8. Adam Wojciechowski, 9. Marcel Darul.

Mimo niepewnej pogody impreza zgromadziła wielu kibiców. Niektórzy z nich próbowali swych sił w partiach towarzyskich.

Turnieje wizytował z-ca prezydenta miasta Kutno Zbigniew Wdowiak. Nagrody wręczył inspektor Urzędu Miasta Kutno Paweł Szczepanik. Poza wyżej wymienionymi nagrodami rzeczowymi wszyscy zawodnicy otrzymali bony do cukierni "Wasiakowie". Sędziowali: Janusz Ziemacki i Edyta Kucharska.

Szachy parkowe mają stać się stałym elementem krajobrazu miasta. Urząd Miasta rozważa ich lokalizację: może na placu J. Piłsudskiego, a może w którymś z parków? Podpowiedzi mile widziane.