Reklama

Grant na promocję Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor:

Grant na promocję Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Społeczna Fundacja Miasta Kutna w partnerstwie z Miastem Kutno i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” zdobyła grant w wysokości 237 500 zł w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na realizację projektu pn.: „Budżet partycypacyjny w Kutnie”. Jego celem jest zwiększenie uczestnictwa mieszkańców Kutna i włączenie ich w procesy partycypacyjne przy tworzeniu i wyłanianiu projektów do Budżetu Obywatelskiego.Projekt ma dać rozwiązanie problemów, które ujawniły się w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, szczególnie w zakresie tworzenia i promocji projektów wśród mieszkańców, zbyt dużego zaangażowania placówek publicznych w tworzenie i zgłaszanie projektów oraz nadmiernego formalizmu. Razem z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami opracowana zostanie nowa procedura zgłaszania i wyboru projektów.

W związku z tym, że działania dotyczące: ewaluacji ubiegłorocznej edycji, prac Zespołu ds. zmiany procedury, animacji oraz kampanii informacyjno-edukacyjne przewidziane są na najbliższe miesiące, termin składania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostanie przesunięty na jesień.

Przepraszamy Państwa za tę zmianę i jednocześnie zachęcamy do współpracy z nami. Zapraszamy wszystkich do udziału w działaniach projektowych, m.in. ankiecie ewaluacyjnej, konsultacjach społecznych, działaniach animacyjnych, edukacyjnych i informacyjnych.

15 kwietnia Pracownia badawcza CoCreation przeprowadzi wśród 100 losowo wybranych mieszkańców Kutna bezpośrednie badania ankietowe. W następnym tygodniu z kolei, zaprosimy mieszkańców Kutna do wypełnienia ankiety on-line dotyczącej ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Będziemy wdzięczni za Państwa zaangażowanie.

Mamy nadzieję, że wynikiem projektu będzie wypracowanie i wdrożenie do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozwiązań przyjaznych obywatelom.

Zapraszamy na stronę budzetobywatelski.kutno.pl oraz do kontaktu z Wydziałem Kultury, Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Kutno, (tel. 24 253 12 19) i Społeczną Fundacją Miasta Kutna (partycypacja.kutno@gmail.com).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE