Reklama

Hakerzy wykradli pieniądze z PUP-u?! Sprawą zajmował się Interpol

Opublikowano:
Autor:

 Hakerzy wykradli pieniądze z PUP-u?! Sprawą zajmował się Interpol - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrektor Powiatowego urzędu Pracy dementuje informacje w sprawie zaginięcia środków z Funduszu Pracy, jakie pojawiły się wczoraj. Przypomnijmy, ze w wyniku audytu wewnętrznego polityki kadrowo-płacowej w PUP-ie za lata 2011-2014 okazało się, że brakuje 200 tys. zł!Dyrektor Raciborska w sporządzonym przez siebie oświadczeniu wyjaśnia, że pieniądze zostały wykradzione 1,5 roku temu przez... hakerów, którzy łamiąc zabezpieczenia bankowe mieli 8 przelewami wyprowadzić 180 tys. zł.

Jak wyjaśnia dyrektor PUP-u, kradzież została zgłoszona do banku jeszcze w dniu dokonania przestępstwa i złożono stosowne reklamacje kwestionując dokonane przelewy. W dniu 16 października 2013 r. PUP złożyć miał zawiadomienie do prokuratury rejonowej oraz powiadomić starostwo.

Jak czytamy w oświadczeniu, dzięki działaniom prokuratury, Interpolu i czeskiej policji udało się schwytać złodziei, którymi okazali się dwaj obywatele Łotwy. Sprawcy przebywają obecnie w czeskim areszcie, zaś pieniądze wróciły na konto urzędu. Postępowanie karne prowadzone jest przez prokuraturę w Czechach, dlatego też zostało ono umorzone przez kutnowską rejonówkę - czytamy w piśmie.

Dlaczego zarząd nie poinformował o tym Rady Powiatu? Sprawa na razie pozostaje otwarta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE