Reklama

Handlowali przeterminowanymi słodyczami

Opublikowano:
Autor:

Handlowali przeterminowanymi słodyczami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci zatrzymali 26-letnią kobietę oraz 31-letniego mężczyznę, którzy na terenie giełdy samochodowej w Kutnie sprzedawali wycofane z obrotu, przeterminowane wyroby czekoladowe. Jeśli podejrzenia potwierdzą się osobom zatrzymanym grozi do roku pozbawienia wolności za wprowadzanie do obrotu zafałszowanych środków spożywczych.Działania przeprowadzono 16 marca 2013 roku w godzinach porannych na targowisku przy ulicy Narutowicza w Kutnie. Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie, po wcześniejszej informacji sprawdzili jedno ze stoisk z artykułami cukierniczymi. Okazało się, że dwoje mieszkańców powiatu płockiego handluję artykułami, które wcześniej, jako odpady zostały wycofane przez producenta ze sprzedaży.

Na targowisku policjanci zabezpieczyli około 150 paczek z wyrobami cukierniczymi. Następnie dokonano sprawdzenia pomieszczeń w miejscu zamieszkania osób zatrzymanych. Na terenie powiatu płockiego zabezpieczono kolejne 1300 opakowań z wyrobami cukierniczymi. Ponieważ wyroby były przeterminowane, wszystkie miały naniesione zafałszowane nowe daty ważności.

To, w jaki sposób artykuły spożywcze trafiły do zatrzymanych osób będą wyjaśniać kutnowscy policjanci. Za wprowadzanie do obrotu środków spożywczych, na których widnieje zafałszowana data produkcji sprawcom grozi do roku pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE