Reklama

Hindusi się wycofali

Opublikowano:
Autor:

Hindusi się wycofali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że tajemniczy inwestor z Indii jednak nie pobuduje swojej fabryki w mieście nad Słudwią. Przedsiębiorca bez informowania gminy o powodach, po prostu zawiesił swoje przygotowania. - Pozostaje nam czekać - komentuje Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina.O Hindusach zainteresowanych żychlińską strefą ekonomiczną mówiło się od dawno. Wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i nad Słudwią pojawi się nowy inwestor, jednak nagle zawieszono przygotowania do złożenia stosownych dokumentów. Dlaczego? Tego nie wie nawet gmina.

- Nie znamy dokładnych przyczyn. Pozostaje nam czekać - mówi G. Ambroziak. - W ostatnich tygodniach teren inwestycyjny wizytowała jednak kolejna firma z branży spożywczej.

Nadal nie wiadomo także, czy w Dobrzelinie powstanie zakład pirolizy nazywany przez mieszkańców "spalarnią".

- Inwestor przygotowuje montaż finansowy inwestycji, co oczywiście wymaga czasu. W dogodnym momencie dokonamy wizytacji w podobnym zakładzie. Planowaliśmy zrobić to w marcu, jednak przeciągające się procesy ze strony inwestora powodują, że my również przesuwamy ten termin - wyjaśnia G. Ambroziak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE