Reklama

Reklama

III Mistrzostwa SP NR 6 w Scrabble

Opublikowano: wt, 14 kwi 2015 14:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 13 kwietnia to Światowy Dzień Gry w Scrabble na cześć Alfreda Buttsa, amerykańskiego architekta, który w początkach lat 30. XX wieku, zmagając się z bezrobociem, wynalazł pierwowzór gry łączącej w sobie cechy gier liczbowych, gier ruchu i gier słownych.Nazwał ją "Lexiko", później "Criss Cross Words", ale popularność zdobyła dopiero po roku 1948 pod nazwą SCRABBLE (czyli szukać gorączkowo, po omacku). Nazwę wymyślił wielbiciel gier, prawnik i przedsiębiorca James Brunot, który odkupił prawa do planszówki, zmodyfikował ją i opatentował.

Reklama

W zawodach, rozegranych po lekcjach w świetlicy, uczestniczyło 9 najlepszych scrabblistów, którzy przygotowywali się na zajęciach Kółka Scrabble „ KOŁO SZYN”, prowadzonych w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Zachętą do intelektualnego wysiłku były cenne nagrody (popularne gry planszowe, np. Rummikub, Monopoly, zestawy młodych badaczy przyrody NATIONAL GEOGRAPHIC, scrabblowe gadżety i in.), oraz perspektywa reprezentowania szkoły na XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble®.

Po pięciu rundach zwycięzcą został Piotr Wykrętowicz (5 dużych pkt.) przed Kacprem Dałkiem (4 pkt.), Julią Tulińską (3 pkt.) i Marceliną Czajkowską (2,5 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Damian Kowalski, Olga Baranowska, Kinga Polakowska, Konrad Zarzycki i Kamil Zarzycki.

Obowiązki Sędziego Głównego pełnił absolwent szkoły Miłosz Zwarycz, który używał polecanego przez Polską Federację Scrabble programu Kamila Górki Turniej 1.6 i aktualnej wersji Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty.

Rozgrywki toczyły się w miłej, przyjaznej atmosferze, przy pysznych ciasteczkach i napojach. Pomimo późnej pory (potyczki zakończyły się o godzinie 20-tej) dopisywało dobre samopoczucie.

Turniej był też znakomitą okazją do przekazania uczniom świeżej informacji, że SP nr 6 po raz trzeci w tym roku szkolnym zdobyła I miejsce w rozgrywkach Ogólnopolskiego Programu „Scrabble w szkole”. Jak napisano na stronie WWW Programu: „Znamy już wyniki zadania marcowego ,,SCRABBLOLIŚCIE’’. Niewiarygodnie wysoki poziom zaprezentowały szkoły podstawowe – zwłaszcza SP nr 6 z Kutna – uzyskany wynik jest godny podziwu”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)