Reklama

Reklama

Ile osób straciło pracę w trakcie pandemii? W Kutnie liczba bezrobotnych wzrosła o...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Ile osób straciło pracę w trakcie pandemii? W Kutnie liczba bezrobotnych wzrosła o... - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska może pochwalić się najniższą stopą bezrobocia w Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że pandemia nie dotknęła rynku pracy, a mieszkańcy przebierają w nowych, atrakcyjnych ofertach. W porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku, pod koniec marca br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie osób zarejestrowanych jako bezrobotne znacznie przybyło. Wzrost ten dotyczy zarówno samego Kutna, jak i pozostałych gmin z naszego powiatu.

Reklama

Ministerstwo chwali się liczbami

Dzisiaj Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii podało, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4 proc., czyli w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 pkt proc. To najniższy wskaźnik w Unii Europejskiej. Zdaniem wiceminister Iwony Michałek, dane te pokazują, że instrumenty wprowadzone dla przedsiębiorców poszkodowanych przez COViD-19 "są dobre i się sprawdzają". "Dzięki nim uratowaliśmy ponad 7 mln miejsc pracy" - stwierdziła wiceminister.

Resort zwrócił uwagę, że marzec był pierwszym miesiącem w tym roku, gdy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy się zmniejszyła. Ze wstępnych danych MRPiT wynika, że liczba bezrobotnych w marcu br. wyniosła 1 mln 79,8 tys. osób i w porównaniu do końca lutego br. spadła o 19,8 tys. osób, czyli o 1,8 proc.

Jak jest w Kutnie i okolicach? 

Zacznijmy od ubiegłego roku, kiedy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa. Z danych PUP w Kutnie wynika, że w marcu 2020 roku zarejestrowanych było 1181 bezrobotnych, z czego 675 stanowiły kobiety. 236 osób posiadało prawo do zasiłku, 98 nie miało żadnego doświadczenia zawodowego, 296 to osoby długotrwale bezrobotne, a 137 niepełsnoprawne. 

Jak sytuacja na rynku pracy zmieniła się w ciągu ostatniego roku? 

Pod koniec marca 2021 r. w Kutnie zarejestrowanych było 1282 bezrobotnych, z czego 733 stanowią kobiety. 133 osoby mają prawo do zasiłku, 232 nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego. 281 z nich to osoby poniżej 30. roku życia, a 316 osoby powyżej 50. roku życia. Długotrwale bezrobotnych pozostaje 686 osób, 45 osób posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Łącznie w powiecie kutnowskim zarejestrowanych jest obecnie 3477 osób bezrobotnych, w tym 1973 kobiety. 

Warto dodać, że już pod koniec grudnia 2020 roku w PUP zarejestrowanych było 1256 bezrobotnych kutnian, w styczniu liczba ta wyniosła 1273, a w lutym aż 1327. Więcej szczegółowych danych na ten temat możecie znaleźć tutaj - KLIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy