Reklama

Reklama

Impreza w wiosce pod Kutnem. Mieszkańcy mają nowe miejsce do spotkań [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Impreza w wiosce pod Kutnem. Mieszkańcy mają nowe miejsce do spotkań [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
41
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia W sobotę w jednej z podkutnowskich miejscowości odbyła się impreza z okazji otwarcia świetlicy wiejskiej i oddania do użytku przebudowanych dróg. W wydarzeniu brali udział licznie zgromadzeni mieszkańcy i oficjele.

Reklama

Pod Kutnem otworzyli świetlicę wiejską

W wydarzeniu brali udział m.in.: Marcin Przydacz Sekretarz Stanu Szef Biura Polityki Międzynarodowej, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP, Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski, Robert Baryła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Bartłomiej Józefowicz Doradca Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka  oraz Janusz Młynarczyk Nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie. 

Jak przypominał senator Błaszczyk, wcześniej sąsiednią gminę Strzelce odwiedził premier Mateusz Morawiecki z okazji podobnego wydarzenia. 

- Jest to dla nas niezwykle ważne, że takie małe miejscowości, tereny wiejskie otrzymują wsparcie. Teraz trafiają do gmin ogromne środki, które pozwalają rozwijać się małym miejscowościom i budować w nich nową infrastrukturę. Bardzo mnie to cieszy - mówił Przemysław Błaszczyk Senator RP. 

Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski podczas swojego przemówienia podkreślił, jak ważna jest inwestycja w rozwój infrastruktury drogowej oraz kulturalnej na terenie gminy. Zaznaczył również, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, takim jak zastosowanie najnowszych technologii w budowie dróg czy zastosowanie energooszczędnych źródeł oświetlenia, inwestycje te przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

-Szanowni Państwo, chciałbym przekazać kolejne dobre wiadomości odnośnie tego sezonu inwestycji drogowych na terenie Powiatu Kutnowskiego. Gmina  Łanięta również w żaden sposób nie zostanie pominięta bowiem jeśli chodzi o inwestycje zaplanowane jest ponad 10 kilometrów dróg Powiatowych w Gminie Łanięta. Mowa dokładnie o drodze od miejscowości Budy Stare do miejscowości Kąty oraz drodze od miejscowości Łanięta-Strzelce. Inwestycje zostaną przeprowadzone w tym roku i opiewają na kwotę 12 milionów złotych. Chciałbym podziękować Wójtowi Gminy Łanięta za tak wspaniałą współpracę przy prowadzonych inwestycjach drogowych. Rozwój infrastruktury przyczyni się do ogólnego rozwoju i dobrobytu mieszkańców gminy. Gratuluję wam, że macie tak wspaniałego gospodarza - mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Remont i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Klonowcu Wielkim to koszt aż 1 649 000,00 złotych, a kwota dofinansowania wyniosła 1 484 100,00 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

-Świetlica wiejska w Klonowcu Wielkim w latach swojej świetności służyła bardzo długo mieszkańcom. To tutaj organizowaliście Państwo spotkania rodzinne, komunie, wesela. Z czasem budynek wyniszczał, przez wiele lat stał pusty i nie nadawał  się do użytkowania. W 2022 roku świetlica wreszcie doczekała się gruntownego remontu. Gmina Łanięta otrzymała dofinansowanie na gruntowny remont świetlicy na aż 90% pokrycia kosztów. Zakres prac obejmował remont wewnątrz budynku, w tym wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, wymianę konstrukcji dachu z pokryciem, remont schodów zewnętrznych oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną oraz pompy ciepła. Zbudowaliśmy również plac zabaw. - mówił Tomasz Szczęsny Wójt Gminy Łanięta. 

Gmina Łanięta. Wyremontowano drogi

Koszt drogi w miejscowości Chruścinek to aż 871 028,37 złotych, a kwota dofinansowania to 848 418,37 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

-Pragnę podkreślić, że naszą zasadą działania jest zrównoważony rozwój. Mają rozwijać się duże miasta, ale także małe miasta, miasteczka i wsie. Dziś przeżywamy piękne momenty w gminie Łanięta, przecinaliśmy wstęgę na drodze, teraz jesteśmy teraz pod świetlicą wiejską. Polskie małe miejscowości się rozwiajają. Gratuluję Panie Wójcie tak wspaniałych inwestycji - mówił Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP. 

Po uroczystym przecięciu wstęgi na nowo wybudowanej drodze w miejscowości Chruścinek, uczestnicy uroczystości udali się do nowej, gruntownie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Klonowcu Wielkim. To niezwykle ważne wydarzenie dla mieszkańców gminy, którzy będą mieli nowe miejsce spotkań, organizacji imprez oraz realizacji różnego rodzaju projektów kulturalnych.

- Obecność Starosty Kutnowskiego na uroczystości w gminie Łanięta pokazuje, że władze samorządowe są świadome potrzeby inwestowania w rozwój infrastruktury i kultury na terenie gminy – podkreśla Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Przy okazji uroczystości otwarcia drogi wspomniano także o innych zrealizowanych inwestycjach drogowych tj.: przebudowa drogi w miejscowości Franciszków, Zgoda-Anielin - Witoldów, Kutno ul. M. Skłodowskiej-Curie - Łanięta - Kąty. 

Łączna długość dróg przebudowanych w latach 2020-2022 to 6 215 m na kwotę 2 668 551,11 złotych z czego dofinansowania wyniosły 90% i były w kwocie 2 421 787,51 złotych. 

- Dzięki takim inwestycjom mieszkańcy zyskują nowe możliwości rozwoju i poprawy jakości życia, co wpływa pozytywnie na rozwój całego regionu – mówią przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy