Reklama

Reklama

Żałoba niedaleko Kutna. Tłumy żegnają księdza Zbigniewa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żałoba niedaleko Kutna. Tłumy żegnają księdza Zbigniewa [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
50
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Tłumy mieszkańców gminy Witonia żegnały swojego byłego proboszcza. W uroczystości żałobnej uczestniczył m.in. biskup łowicki.

Reklama

Pogrzeb księdza Zbigniewa, byłego proboszcza parafii w Witoni

Ksiądz prałat Zbigniew Olton był proboszczem parafii w Witoni. Po przejściu na emeryturę był tam rezydentem. Posługę kapłańską pełnił w wielu parafiach, także w Kutnie. Był kanonikiem honorowym Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej.

Ksiądz Zbigniew zmarł w środę 26 kwietnia 2023 roku. Miał 79 lat. Zdecydowaną większość swojego życia poświęcił na służbę Bogu. Duszpasterzem był przez 55 lat.

W dzisiejszej uroczystości żałobnej brała udział rodzina i bliscy księdza Zbigniewa. Mszę świętą pogrzebową celebrował biskup łowicki, Andrzej Dziuba. W ostatniej drodze zmarłego duszpasterza brało udział bardzo wiele osób, które księdza Zbigniewa znały z pełnienia przez niego służby w Witoni i innych parafiach.

Jak nam mówiono, ksiądz Zbigniew był bardzo lubiany i szanowany, dlatego nie może dziwić to, ile osób pojawiło się na pogrzebie.

- Bardzo lubiłam księdza Zbigniewa, zresztą nie tylko ja. Wiele osób będzie go wspominać z ogromnym sentymentem. To był prawdziwy kapłan z powołania, wzór. Młodzi księża powinni brać z niego przykład, nigdy nie odmawiał rozmowy, zawsze był gotów doradzić - mówiła nam przed pogrzebem jedna z parafianek z Witoni.

Wśród zgromadzonych na pogrzebie znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych z Witoni, poczty sztandarowe, strażacy, uczniowie i młodzież, harcerze, oraz bardzo wielu księży.

Po mszy świętej odprawionej w parafii pw. Św. Katarzyny ksiądz Zbigniew Olton został pochowany na miejscowym cmentarzu.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy