Reklama

Inauguracja Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych „W ogródku Pana Szekspira”

Opublikowano:
Autor:

Inauguracja Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych „W ogródku Pana Szekspira” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rok 2016, oficjalnie uznany na całym świecie za Rok Szekspirowski, nie pozostawił wyboru i kazał włączyć się do uroczystych obchodów 400. rocznicy śmierci wielkiego dramatopisarza i poety. Najważniejsze wydarzenie Święta Róży, czyli Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, okazały się być ku temu doskonałą okazją. Każdy z nas zna „Romea i Julię”, ale niewielu wie, jak wielkim miłośnikiem tych najpiękniejszych z kwiatów był Szekspir. Uważni czytelnicy szekspirowskich dramatów z pewnością wyśledzą w jego tekstach wiele różanych motywów i inspiracji.

Dlatego mamy nadzieję, że podczas tegorocznej wystawy, która odbędzie się pod hasłem „W ogródku Pana Szekspira” duch autora „Snu nocy letniej” będzie wyraźnie odczuwalny – zwłaszcza w trakcie uroczystej inauguracji, na którą zapraszamy w piątek, 9 września, o godz. 20. To wtedy otworzymy przed Wami drzwi do pachnących szekspirowskich ogrodów, w które za sprawą florystów z całej Polski zamieni się Kutnowski Dom Kultury.

O oprawę muzyczną inauguracji tegorocznej Wystawy zadba Pipes&Drumes, jedyna w Polsce orkiestra wykonująca tradycyjną muzykę szkocką na Wielkich Dudach Szkockich. W ten sposób przeniesiemy Was do makbetowskiej Szkocji, a jeśli poza „Makbetem” i „Hamletem” nie jesteście sobie w stanie przypomnieć pozostałych dzieł wielkiego dramaturga, zrobią to za Was w ekspresowym tempie warszawscy artyści, podczas kabaretowego spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira”. Przedstawienie, w którym aktorzy wciągają do akcji widzów, od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, pozwalając spojrzeć na dzieła Szekspira z przymrużeniem oka. Spektakl odbędzie się na plenerowej scenie przed Kutnowskim Domem Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE