Reklama

Interpelacja w sprawie afery mieszkaniowej

Opublikowano:
Autor:

Interpelacja w sprawie afery mieszkaniowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa radnych: Krzysztof Wacław Dębski, Aleksandra Koszada (oboje z SLD), Włodzimierz Klimecki (PiS) oraz Maria Aulich (radna niezależna) złożyli dziś interpelację dotyczącą przydziału mieszkania komunalnego dla radnego Tomasza Michalskiego.Rajcy podkreślają, że przydział mieszkania komunalnego radnemu dokonany w trybie ekspresowym bez merytorycznego uzasadnienia, z wyraźnym naruszeniem obowiązujących kryteriów i z widocznym przekroczeniem zasad sprawiedliwości społecznej wywołał uzasadnione poruszenie licznej części opinii publicznej, szczególnie osób od wielu lat oczekujących na mieszkanie.

- Ten precedensowy przydział podważył zaufanie do prezydenta i radnego jako osób publicznych. Czy w przyszłości możliwa jest praktyka podjęcia decyzji o skierowaniu na mieszkanie komunalne lub socjalne osoby niebędącej radnym, dysponującej identycznymi lub podobnymi warunkami i podaniem nie faktycznych, lecz życzeniowych danych dotyczących nieistniejącej rodziny, która w przyszłości być może będzie faktem? - czytamy w treści pisma.

Radni pytają w nim prezydenta: 1) Czy do wyliczenia kryterium dochodowego wystarczający i wyczerpujący obowiązujące przepisy jest fakt podania tylko dochodu osoby występującej z wnioskiem o przydział, czy też do wyliczenia kryterium dochodowego należy uwzględnić wszystkie pozostałe dochody, w tym również dochody pozostałych osób zgłoszonych do zamieszkania w ramach wspólnie prowadzonego gospodarstwa domowego?

2) Czy wnioskodawca może we wniosku o wynajęcie mieszkania komunalnego lub socjalnego napisać, że planuje w przyszłości założenie rodziny i planuje prowadzenie wieloosobowego gospodarstwa domowego?

3) Czy prezydent i podległe służby mają prawo uznać każdą podaną liczbę członków gospodarstwa domowego bez prowadzenia weryfikacji, czy zgłoszona we wniosku liczba osób z automatu może być przyjęta do wyliczenia kryterium powierzchni pokoi z godnie z zapisami uchwały Rady Miasta z 29 czerwca 2010 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE