- Ten precedensowy przydział podważył zaufanie do prezydenta i radnego jako osób publicznych. Czy w przyszłości możliwa jest praktyka podjęcia decyzji o skierowaniu na mieszkanie komunalne lub socjalne osoby niebędącej radnym, dysponującej identycznymi lub podobnymi warunkami i podaniem nie faktycznych, lecz życzeniowych danych dotyczących nieistniejącej rodziny, która w przyszłości być może będzie faktem? - czytamy w treści pisma.
Radni pytają w nim prezydenta: 1) Czy do wyliczenia kryterium dochodowego wystarczający i wyczerpujący obowiązujące przepisy jest fakt podania tylko dochodu osoby występującej z wnioskiem o przydział, czy też do wyliczenia kryterium dochodowego należy uwzględnić wszystkie pozostałe dochody, w tym również dochody pozostałych osób zgłoszonych do zamieszkania w ramach wspólnie prowadzonego gospodarstwa domowego?
2) Czy wnioskodawca może we wniosku o wynajęcie mieszkania komunalnego lub socjalnego napisać, że planuje w przyszłości założenie rodziny i planuje prowadzenie wieloosobowego gospodarstwa domowego?
3) Czy prezydent i podległe służby mają prawo uznać każdą podaną liczbę członków gospodarstwa domowego bez prowadzenia weryfikacji, czy zgłoszona we wniosku liczba osób z automatu może być przyjęta do wyliczenia kryterium powierzchni pokoi z godnie z zapisami uchwały Rady Miasta z 29 czerwca 2010 r.