Reklama

Reklama

Interwencja posła zakończona sukcesem. Będzie więcej kursów na linii Kutno-Warszawa

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 11:33
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Interwencja posła zakończona sukcesem. Będzie więcej kursów na linii Kutno-Warszawa - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobre wieści dla mieszkańców powiatu kutnowskiego podróżujących do stolicy ma biuro poselskie Tadeusza Woźniaka. Po interwencji parlamentarzysty, PKP Intercity zdecydowało o zwiększeniu liczby połączeń na trasie Kutno-Warszawa-Kutno .

Reklama

Poseł Tadeusz Woźniak (Zjednoczona Prawica) 9 listopada skierował pismo do PKP Intercity, interweniował również w ministerstwie infrastruktury. 

Jak przekazuje nam dyrektor biura poselskiego Tadeusza Woźniaka, Janusz Kołodziejski, działania parlamentarzysty z Kutna nie pozostały bez echa. W swojej odpowiedzi PKP IC informuje, że w nowym rozkładzie jazdy pociągów obowiązującym od 13 grudnia br., pojawi się dodatkowy poranny kurs pociągu z Kutna do Warszawy oraz dwa dodatkowe połączenia z Warszawy do Kutna. 

,,PKP IC" zaplanowało w godzinach porannych kursowanie pociągu IC 52100 „Kochanowski" relacji Bydgoszcz Gł. – Lublin Gł., którego odjazd ze stacji Kutno przewidziano o godzinie 06:00. Ww. pociąg zaplanowany ma przyjazd do stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 07:29, a do stacji Warszawa Centralna o godzinie 07:35.

Dodatkowo w ramach popołudniowego szczytu odwozowego ze stolicy w kierunku Kutna, „PKP IC" zaplanowało aż dwa połączenia. Pierwsze z nich to pociąg IC 27100 „Lubuszanin" relacji Chełm – Zbąszynek/Zielona Góra odjeżdżający ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 16:24, przyjazd do stacji Kutno o godzinie 17:56. Drugie połączenie zapewni pociąg IC 1531 „Kujawiak" relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Gł., którego odjazd ze stacji Warszawa Centralna zaplanowano na godzinę 16:30, natomiast przyjazd do stacji Kutno o godzinie 18:04.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +2 / -0

  Uki

  Witam, w zasadzie to Pan Poseł niczego nie załatwił, rano czyli 6:24 jeździ pociąg tej samej relacji Bydgoszcz-Lublin, jak co 3 miesiące zmienia się rozkład i przesunięto ten pociąg na 6:00, natomiast po południu czyli 15 z Warszawy jeździły dwa pociągi w zasadzie jeden za drugim, no to zabrano jeden i przesunięto go na 16, ot i całe załatwianie przez Pana Posła, taka mała manipulacja jak to teraz modne.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  zigi

  o ta, niczego tak nie potrzebujemy jak pocągów do warszafki

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Pasażer zalogowany

  Super znów wraca połączenie z Kutna do Chełma