Reklama

Reklama

Inwazja na Ukrainę. Prezydent Burzyński: „Solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy przebywającymi na terenie naszego miasta”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. UM Kutno

Inwazja na Ukrainę. Prezydent Burzyński: „Solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy przebywającymi na terenie naszego miasta”  - Zdjęcie główne

Inwazja na Ukrainę. Prezydent Burzyński: „Solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy przebywającymi na terenie naszego miasta” | foto fot. UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rano media obiegła informacja o agresji Rosji wymierzonej w stronę Ukrainy. W związku z tymi wydarzeniami, prezydent Kutna wydał specjalne oświadczenie, w którym wyraża solidarność z Ukraińcami.

Reklama

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Prezydent Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju. Na ulicach Kijowa słychać alarmy, a mieszkańcy masowo opuszczają miasto. Doszło także do ataków powietrznych m.in. na bazy wojskowe i lotniska. Mówi się o 50 ofiarach śmiertelnych, zarówno wśród żołnierzy, jak i ludności cywilnej.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora wydali oświadczenie, w którym komentują obecną sytuację i wyrażają solidarność z Ukraińcami. Poniżej jego treść.

"Niestety, mimo podejmowanych przez światowych liderów wysiłków dyplomatycznych, nie udało się powstrzymać rosyjskiej agresji  na Ukrainę. Tak, jak wszyscy obywatele w kraju jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją międzynarodową i głębokim kryzysem bezpieczeństwa europejskiego. 

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów agresji militarnej na arenie międzynarodowej, tym bardziej, że ma to miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie granic naszego państwa. To pogwałcenie stabilności Europy i międzynarodowego pokoju. 

W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy, a w szczególności z przebywającymi na terenie naszego miasta, którzy z dala od rodzinnych domów muszą przeżywać te tragiczne wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kutna okażą im współczucie i wsparcie adekwatne do powagi sytuacji. To, czego najbardziej nam teraz potrzeba to jedności, solidarności i pokoju. Mamy wielką nadzieję, że zbrodnicza agresja Putina zostanie powstrzymana".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy