Reklama

Reklama

Rosja zaatakowała Ukrainę. Starosta kutnowski komentuje inwazję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: powiat kutnowski

Rosja zaatakowała Ukrainę. Starosta kutnowski komentuje inwazję  - Zdjęcie główne

Starosta kutnowski komentuje agresję Rosji na Ukrainę | foto powiat kutnowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rano media na całym świecie obiegła informacja o agresji Rosji na Ukrainę. Doszło do ostrzału ukraińskich miast, a prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. Do sytuacji odniósł się starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

Reklama

Podczas swojego wystąpienia telewizyjnego Putin poinformował o rozpoczęciu "operacji specjalnej w Donbasie", które ma doprowadzić do demilitaryzacji Ukrainy. Kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, południowe i północne granice kraju. Rosyjskie wojska mają wspierać białoruscy żołnierze. Doszło do ataków powietrznych m.in. na bazy wojskowe i lotniska. Mówi się o co najmniej kilku ofiarach śmiertelnych. 

Inwazję komentuje starosta kutnowski, Daniel Kowalik. 

- Ukraina jest niepodległym i demokratycznym państwem Europy! W związku z bezprecedensową oraz nie opartą o żadne logiczne powody agresją federacji rosyjskiej na niepodległy naród ukraiński, pragnę wyrazić sprzeciw tym działaniom. Ponadto pragnę wyrazić swoje szczere i osobiste wsparcie dla całego narodu ukraińskiego. My Polacy, jak żaden inny naród rozumiemy do czego doprowadzić mogą bezpodstawne, brutalne zapędy imperialistyczne Rosji. Wojna i skutki wojny wobec Polski niosą za sobą perturbacje po dzień dzisiejszy. Nigdy więcej wojny! - pisze starosta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy