Reklama

Jacek Boczkaja na konferencji Jońskiego poparł Rafała Trzaskowskiego

Opublikowano:
Autor:

Jacek Boczkaja na konferencji Jońskiego poparł Rafała Trzaskowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod Urzędem Miasta miała dziś miejsce konferencja posła Platformy Obywatelskiej Dariusza Jońskiego, który zachęcał do głosowania w nadchodzących wyborach na Rafała Trzaskowskiego. Wziął w niej udział także od lat związany z PO Janusz Pawlak oraz... wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, który poparł kontrkandydata Dudy.

Jak podkreślał Dariusz Joński, zbliżające się wybory będą "najważniejsze od 1989 roku".

- Albo wygra Andrzej Duda, który zabetonuje ten monopol władzy przez jedną partię polityczną na najbliższe lata, albo wygra Rafał Trzaskowski, który będzie patrzył tej władzy na ręce - przekonywał poseł.

Zdaniem polityka, 12 lipca staniemy przed wyborem wizji Polski.

- Nam się wspólnie, jak Rafał Trzaskowski powiedział, marzy Polska otwarta, uśmiechnięta, Polska dialogu, Polska taka, że faktycznie ludzie zaczną się do siebie uśmiechać na ulicy, mogą być o różnych poglądach - mówił Joński. - Ale też się marzy nam taka Polska, gdzie instruktor narciarstwa sprzedaje gogle a nie maski, gdzie Ministerstwo Zdrowia zakupuje respiratory u producenta 3 razy taniej a nie u handlarza bronią. Taka Polska, gdzie się szanuje nauczycieli i godziwie się im płaci za ich pracę. Oddaje się szacunek lekarzom rezydentom a nie szczuje się na nich. Marzy nam się w końcu taka Polska, gdzie jest wolna prokuratura, niezależna policja, ale i niezależne sądy. Dlatego chcemy zachęcić wszystkich, by poszli 12 lipca zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, bo on takiej wizji Polski otwartej i uśmiechniętej chce. My po tych paru latach rządów PiS-u jesteśmy już tak bardzo zmęczeni, że apelujemy aby odebrać Jarosławowi Kaczyńskiemu ten główny atrybut w postaci długopisu Andrzeja Dudy. Żeby był w końcu prezydent, który będzie niezależny - dodawał.

W konferencji wziął udział także wiceprezydent Jacek Boczkaja, który nie kryje swoich sympatii politycznych (i który zaznaczył, że jest dziś na urlopie).

- Chciałbym jeszcze dodać, że marzy nam się też Polska samorządowa. To co napędza ten kraj od 30 lat to są właśnie samorządy - wskazywał Jacek Boczkaja. - Widać, jak pozmieniały się nasze miasta, wsie, metropolie i zależy nam na tym, żebyśmy my tu sami decydowali co chcemy zrobić. To nasi mieszkańcy wiedzą najlepiej, w jakim mieście chcą żyć, w jaki sposób. Nie musi o tym decydować ktoś z Warszawy, który uważa, że wie lepiej, że trzeba przebudować tę drogę lub wyremontować tę szkołę. To my tu mamy o tym wiedzę, my to wiemy najlepiej, wszyscy mieszkańcy to wiedzą. Także głosujmy na samorządowca, którym jest Rafał Trzaskowski.

Głos zabrał także lokalny działacz PO Janusz Pawlak.

- Myślę, że wybór Rafała Trzaskowskiego jest dla wielu wyborem cywilizacyjnym. To jest coś, co możemy sprawdzić w Kutnie naocznie. Miasto, które rozwinęło się w ciągu 20-30 lat. Miejsce, na którym stoimy to kiedyś miejsce, gdzie znajdowała się niedaleko stacja benzynowa - zaznaczał Janusz Pawlak. - Jeszcze raz zachęcam wszystkich do udziału w wyborach. Mam nadzieję, że ten wynik, który mieliśmy w Kutnie sumarycznie, czyli Komitetu Obywatelskiego, Hołowni i Lewicy będzie taki, że wygramy z Dudą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE